niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Newsletter Miasta Kalisza, nr 01-2018

Newsletter Miasta Kalisza, nr 01-2018

 

 

Czterdziestoletnia "SCHOLA CANTORUM"

Już 20 lutego rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz tego wielkiego wydarzenia – najpiękniejszą muzykę średniowiecza, renesansu i baroku usłyszymy po raz 40. Zapraszamy!
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/czterdziestoletnia-schola-cantorum

 

 

Całe Szczęście, czyli witamy w Kaliszu!


„Całe Szczęście w Kaliszu” to nowy projekt realizowany w naszym mieście. Nowo narodzone dzieci, które w tym roku zostały zameldowane w Kaliszu otrzymają od Miasta upominek. Przedsięwzięcie zostało zainaugurowane podczas spotkania w Ratuszu, nowo narodzonych kaliszan i ich rodziców przywitali prezydent Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Karolina Pawliczak.     


- Przede wszystkim dziękuję za Waszą obecność. Przyjmijcie proszę gratulacje i wyrazy uznania. Na  świecie pojawiły się najmłodsze kaliszanki i kaliszanie. Mam wielką nadzieję, że Kalisz będzie dla nich tym jedynym, wyjątkowym miejscem na świecie. Zapewniam Państwa, że kaliscy samorządowcy już dziś myślą o przyszłych pokoleniach. Robimy, co w naszej mocy, by wasze pociechy były ze swojego miasta dumne, chciały tu żyć, uczyć się i pracować. Na młodych ludzi czekają miejsca pracy, nie zabraknie także miejsca w żłobkach – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Przyjmijcie proszę najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i silnych rodzinnych więzi, dzięki którym będziecie się szanować, wspierać i kochać.   

Rodzicom dzieci, które w tym roku zostały zameldowane w naszym mieście, prezydent Grzegorz Sapiński i wiceprezydent Karolina Pawliczak wręczyli drobny upominek - kocyk i komin z napisem „Całe Szczęście w Kaliszu”. Spotkanie miało charakter jednorazowy, co nie oznacza, że nieobecni na nim rodzice nie otrzymają prezentu. Po 23 stycznia upominki są wydawane przez USC przy rejestracji i zameldowaniu dziecka. Projekt „Całe Szczęście w Kaliszu” planowany jest na cały 2018 rok.

- Narodziny dziecka to wielkie szczęście. Cieszę się, że kaliszanie chcą się nim z nami podzielić. Będziemy starać się, żeby Kalisz był jak najbardziej przyjaznym miastem, w którym można dorastać, uczyć się, pracować, zakładać rodzinę - mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Projekt „Całe Szczęście w Kaliszu” został sfinansowany przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Warto dodać, że w Kaliszu rodzi się coraz więcej dzieci. W 2017 przybyło 903 kaliszan.

 

 

 

 

Położenie

Polska
51° 45' 38.1636" N, 18° 5' 3.3828" E
Strona tytułowa: 
Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity