niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> 60 mln zł dla przedsiębiorców od kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

60 mln zł dla przedsiębiorców od kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

60 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zainwestuje w nasz region. Pieniądze w przeważającej części pochodzące ze środków WRPO 2014-2020, w formie atrakcyjnych pożyczek trafią do przedsiębiorców z przeznaczeniem na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na jej rozwój.

Kaliski Inkubator właśnie wygrał przetarg zorganizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego na dwa produkty: Mikropożyczkę i tzw. Pożyczkę Rozwojową. Dzięki temu już w tym roku do firm z naszego regionu trafi 20 mln zł.

- Ubiegaliśmy się o kwotę 16 mln złotych, do których musimy dołożyć 20% środków własnych, w związku z czym  łączna pula do przekazania przedsiębiorcom to 20 mln zł - mówi Zuzanna Szczudlik, prezes Inkubatora. - Za trzy miesiące mamy nadzieję podpisać umowę i wdrożyć produkty w życie. Już teraz zapraszam przedsiębiorców do skorzystania z pożyczek o atrakcyjnym oprocentowaniu, nieprzekraczającym 2% w skali roku, przy spełnieniu określonych warunków.

W ramach Mikropożyczki przedsiębiorca będzie mógł otrzymać kwotę do100 tys. zł, natomiast korzystając z Pożyczki Rozwojowej otrzyma kwotę od 100 do 500 tys. zł.

Jak mówi Zuzanna Szczudlik, wygrany przetarg w BGK, to duża szansa na otrzymanie kolejnych środków w  najbliższych latach.

- Przetarg odbywał się tzw. prawem opcji - tłumaczy Zuzanna Szczudlik. - Oznacza to, że po zbudowaniu całego portfela 20 mln, jeżeli BGK będzie dysponował środkami, w następnym roku otrzymamy kolejną pulę 16 mln bez ponawiania procedury przetargowej. W trzecim roku, dodatkowo będziemy mieli prawo skorzystać jeszcze z zamówienia z wolnej ręki i uzyskać  kolejne 16 mln zł. Dzięki wygranemu przetargowi, możemy w ciągu najbliższych 3 lat udostępnić naszym przedsiębiorcom kwotę 60 mln zł z przeznaczeniem na ich rozwój.

To rekordowa kwota w historii Inkubatora, który od początku swej działalności 1995 roku udzielił w sumie pożyczek na kwotę 67 mln zł.

Tekst: Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity