wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Noc trzy wieże
Strona główna >> Akcja dla zwierząt z kaliskiego schroniska

Akcja dla zwierząt z kaliskiego schroniska

Kaliskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przystąpiło do akcji na platformie dlaschroniska.pl. Dzięki tej platformie zwierzaki z kaliskiej placówki promowane są do adopcji, a także można dla nich coś kupić, zamawiając towar dla swojego pupila. Raz w miesiącu zebrane zakupy wysyłane są bezpłatnie do schroniska.

Obecnie trwa akcja zbierania dla psów z kaliskiego schroniska preparatów zabezpieczających przed kleszczami. Kleszcze czyhają nie tylko w lasach i wysokich trawach, ale i parkach, na wybiegach, polanach czy nawet miejskich trawnikach. Podczas aktywności na świeżym powietrzu nie trudno zatem o takiego „pasażera na gapę”. – Niełatwe jest przejrzenie sierści jednego zwierzaka ze stuprocentową pewnością, że nie ma on na sobie kleszcza, a schroniska i fundacje mają często po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset podopiecznych. Przy takiej liczbie staje się to wręcz niemożliwe. Ratunkiem są dla nas przeciwkleszczowe preparaty. Najlepiej działają te uznawane za leki i certyfikowane, ale niestety to spory wydatek. Dlatego apelujemy o pomoc i przyłączenie się do akcji „Ratuj!”. W jej ramach zbierane będą obroże dla psów i kotów, które pozwolą zabezpieczyć nasze zwierzaki przed związanym z kleszczami śmiertelnym zagrożeniem aż do ośmiu miesięcy, oraz krople do aplikacji na skórę czworonogów, służące do czterech tygodni. Te produkty działają na wspomniane pasożyty odstraszająco, zapobiegając tym samym ich wczepieniu w skórę zwierzaka i zmniejszając ryzyko zarażenia groźnymi chorobami – mówi Adam Wyszatycki, kierownik kaliskiego schroniska.

Co dokładnie trzeba zrobić, aby pomóc? Wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl, a następnie wybrać z listy kilkudziesięciu schronisk z całej Polski placówkę kaliską i jednego z jej podopiecznych oraz środki, które planujemy mu ufundować. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że koszt tego rodzaju produktów jest stosunkowo wysoki, dlatego też jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na ich sfinansowanie w całości, można kupować na rzecz poszczególnych schronisk i fundacji także „cegiełki” wartości 10 zł, które zostaną przeznaczone na środki przeciwkleszczowe. Akcję „Ratuj!” organizujemy już po raz trzeci, właśnie po to by umożliwić pomaganie bezdomnym zwierzakom każdemu, komu na sercu leży ich dobro. Zależy nam też na tym, by ten proces był jak najprostszy, dlatego też przypomina on zakupy w sklepie internetowym – wystarczy dostęp do internetu, kilka minut i chociażby 10 zł – mówi Michalina Zabłocka, prezes fundacji NaszeZoo.pl, która organizuje akcję. Darczyńcy nie muszą przejmować się kosztami dostawy – w całości pokrywają je organizatorzy.

Wśród najbardziej znanych chorób odkleszczowych wymienia się boreliozę, która może doprowadzić m.in. do ślepoty, paraliżu i zmian psychicznych, a także babeszjozę, konsekwencją której bywa niewydolność wątroby oraz nerek, a nawet śmierć czworonoga. Ślina niektórych gatunków tych pasożytów może także powodować paraliż kleszczowy, objawiający się u psów częściowym niedowładem, porażeniem mięśni oraz zaburzeniami koordynacji. Te małe pajęczaki przenoszą także m.in. wirusowe zapalenie mózgu, które w krótkim czasie może doprowadzić do śmierci zwierzaka. Teraz każdy z nas może włączyć się w profilaktykę tych chorób wśród bezdomnych czworonogów z całej Polski, w tym podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.
Zbiórka „Ratuj!” na platformie www.dlaSchroniska.pl potrwa do końca czerwca. Inicjatywa realizowana jest w ramach prowadzonej od prawie czterech lat akcji dlaSchroniska.pl, dzięki której co miesiąc psy i koty z kilkudziesięciu schronisk i fundacji z całej Polski otrzymują ufundowaną przez internautów potrzebną im karmę, witaminy, środki czystości, legowiska, smycze i inne dary. Takie podarunki już niebawem także będą trafiać do podopiecznych schroniska w Kaliszu.


Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której psy i koty można wspierać przez internet.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity