wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Panorama Prosna
Strona główna >> Amberki najlepsze w Licealiadzie!

Amberki najlepsze w Licealiadzie!

Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz triumfowały w finale wielkopolskiej Licealiady. Po mistrzowski tytuł podopieczne Daniela Przybylskiego sięgnęły już drugi rok z rzędu.  

Kaliskie Amberki zaprezentowały się w finałowych zmaganiach w fantastycznym stylu. Wygrały pięć meczów bez straty seta, w decydującym pojedynku pokonując 2:0 zespół LO PTPS Piła, który wystąpił w identycznym zestawieniu jak podczas rozgrywanego na początku lutego w Kaliszu finału Mistrzostw Wielkopolski Juniorek.

Poza mistrzowskim tytułem dla całego zespołu, aż pięć naszych zawodniczek zgarnęło nagrody indywidualne. MVP turnieju została Maja Łysiak, natomiast najlepszą środkową zawodów Katarzyna Drewniak. Obie zawodniczki otrzymały bilety na wyjazd do Brukseli, ufundowane przez posłankę Agnieszkę Kozłowską Rajewicz. Dodatkowo, w pięciu wygranych meczach statuetki MVP otrzymały: Martyna Felińska, Natalia Stec, Paulina Borgiasz, Maja Łysiak i Kasia Drewniak.    

Jak widać wspaniała passa kaliskich Amberek trwa. Mistrzowski tytuł w wielkopolskiej  Licealiadzie to już kolejny w tym roku. Wcześniej zespół zgarnął złote krążki w finale Mistrzostw Wielkopolski Juniorek oraz w III lidze kobiet.

Tekst: Karina Zachara, fot. VII LO SMS Kalisz    

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity