piątek, 20.10.2017 | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Bezbłędny „Jankes”. KKS wygrywa w Wolinie

Bezbłędny „Jankes”. KKS wygrywa w Wolinie

Cenne trzy punkty przywieźli z dalekiego Wolina piłkarze KKS-u Kalisz. W minioną środę  podopieczni Piotra Morawskiego ograli tamtejszą Vinetę 2:1, odnosząc tym samym drugie tej wiosny zwycięstwo. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Rafał Jankowski.

Runda rewanżowa jak na razie układa się dla „trójkolorowych” nie tak jakby sobie tego życzyli. Kolejnej wygranej i kompletu punktów potrzebowali więc jak powietrza. Tyle że rywale, mający za sobą pasmo siedmiu z rzędu przegranych, stawiali przed sobą równie ambitny cel. Udowodnili to w 20. minucie spotkania wyprowadzając kontrę, po której padła pierwsza w tym spotkaniu bramka. Prowadzenie dał gospodarzom  Adam Nagórski, który sprytnym zwodem minął Mateusza Gawlika po czym posłał piłkę obok próbującego interweniować Artura Melona. Radość wyspiarzy nie trwała jednak długo. Kwadrans później sfaulowany w okolicy 18.metra został Patryk Palat, a arbiter bez wahania podyktował rzut wolny. Wykonawcą nie mógł być nikt inny, jak popularny „Jankes”, który zyskał już miano specjalisty z zakresu skutecznie egzekwowanych stałych fragmentów gry. W Wolinie po raz kolejny udowodnił, że nie jest to przesadzona opinia. Ustawiony przez rywali mur w niczym mu nie przeszkodził, a szybująca nad nim futbolówka okazała się nie do obrony dla Oskara Rechtziegela.

Remis był jednak zaledwie minimum, jakie wyznaczyli sobie tego dnia  podopieczni Piotra Morawskiego, dlatego w drugiej połowie usilnie szukali dogodnego  momentu na podwyższenie wyniku. Nadszedł on w 69. minucie. Mknącego w kierunku bramki Vinety  Yukiego Nemoto nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym jeden z defensorów Wolina,
a główny rozjemca meczu nie miał najmniejszych wątpliwości wskazując na „wapno”. Okazji, po raz drugi  w tym meczu, nie zmarnował Rafał Jankowski, pewnie lokując piłkę
w siatce rywali. Był to zarazem strzał na wagę trzech punktów.

Środowa wygrana, dopiero druga tej wiosny, okazała się jednak bardzo cenna, bo pozwoliła niebiesko-biało-zielonym wrócić na szóste miejsce w tabeli grupy 2. trzeciej ligi. Następny mecz kaliszanie rozegrają 19 kwietnia, w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski.
W Ostrowie Wielkopolskim zmierzą się z tamtejszą Ostrovią. Kolejne spotkanie ligowe,
z rezerwami Pogoni Szczecin, czeka ich wyjątkowo w niedzielę, 23 kwietnia.

Tekst i zdjęcia:  Karina Zachara
***
23. kolejka III ligi gr. 2, 12.04.2017 r.
Vineta Wolin – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
1:0 Adam Nagórski 20. min, 1:1 Rafał Jankowski 35. min, 1:2 Rafał Jankowski 69. min (k)
Żółte kartki: Adrian Nagórski, Jakub Hilicki, Marek Niewiada, Adrian Skorb (Vineta) oraz Dominik Domagalski, Błażej Ciesielski (KKS)

Vineta Wolin: Oskar Rechtziegel (46. Piotr Rusek) – Marek Niewiada, Mateusz Kosacki, Adrian Skorb, Paweł Chamera (79. Bartłomiej Wach), Jakub Hilicki, Oskar Fijałowski, Wojciech Gałecki, Adam Nagórski, Adrian Nagórski, Tongjuun Lee
KKS Kalisz: Artur Melon – Dominik Domagalski, Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski (79. Marcin Lis), Patryk Palat (85. Szymon Pacholski), Rafał Jankowski

Design by: coldcity