niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Bezpłatna wypożyczalnia rowerków rehabilitacyjnych

Bezpłatna wypożyczalnia rowerków rehabilitacyjnych

W Zespole Szkół nr 11 w Kaliszu została uruchomiona pierwsza w Polsce wypożyczalnia 3-kołowych rowerków rehabilitacyjnych. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą niepełnosprawni mieszkańcy naszego miasta i rejonu - dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni.

Uruchomienie wypożyczalni w Kaliszu, właśnie w w/w Szkole to efekt dotychczasowej bardzo dobrej współpracy Fundacji "Eco Textil" ze szkołą oraz Grupą Wsparcia "Przystań", która powstała i działa przy tej placówce. Wypożyczalnia rowerków to innowacyjny projekt - przede wszystkim również szansa na naukę jazdy i usprawnianie umiejętności motoryki dużej. W wypożyczalni do dyspozycji są rowery w trzech rozmiarach. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opiera się na zasadzie „z ręki do ręki”- rodzice poprzez kontakt z koordynatorem wzajemnie przekazują sobie rowerki bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły.

Koordynatorem  projektu jest Sylwia Baranowska - nauczycielka Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu oraz założycielka i prowadząca Grupę Wsparcia "Przystań". Korzystanie z rowerów jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem mogą kontaktować się z sekretariatem szkoły pod numerem tel. 62 503 25 44.

Źródło: Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity