piątek, 15.12.2017 | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

Kalisz

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Panorama domy
Strona główna >> Calisia w komplecie. Są wzmocnienia

Calisia w komplecie. Są wzmocnienia

Znamy już nowy skład pierwszoligowej Calisii  Kalisz na sezon 2017/2018. Do drużyny dołączyło aż osiem nowych zawodniczek. Jako ostatnie, roczne kontrakty, podpisały w minioną środę Natalia Krawulska i Justyna Raczyńska.

Negocjacje z zawodniczkami trwały wprawdzie nieco dłużej niż zapowiadano, ale za to z ich wyników wszyscy są zadowoleni. Nowy skład naszego siatkarskiego pierwszoligowca prezentuje się całkiem obiecująco i jak podkreśla trener Mariusz Wiktorowicz, powinien być gwarantem osiągnięcia celów jakie stawia przed sobą zespół na nadchodzący sezon. Minimum to czołowa czwórka zaplecza Orlen Ligi, ale będą się starać mierzyć jeszcze wyżej.

- Nasze cele są niezmienne, ale oczywiście w każdym meczu będziemy walczyć o to, by jak najlepiej się zaprezentować i zająć w tabeli jak najwyższe miejsce. Myślę, że zespół jest ciekawie skomponowany, pod względem sportowym i charakterologicznym, bo to też bardzo ważny element. Lista nazwisk, które braliśmy pod uwagę była długa i wspólnie z trenerem Danielem Przybylskim przeprowadziliśmy sporo rozmów, ale z ich wyników jesteśmy bardzo zadowoleni, bo zawodniczki, które doszły do zespołu są w większości tymi, które chcieliśmy pozyskać.  Z dziewczętami grającymi w Calisii w minionym sezonie poznałem się już w maju, z kilkoma nowymi pracowałem wcześniej w innych klubach więc myślę, że kompozycja tego składu jest ciekawa i że w nadchodzącym sezonie prezentować  będziemy fajną, urozmaiconą siatkówkę – podkreśla trener Mariusz Wiktorowicz.

Kadra zespołu liczy 13 zawodniczek. Oprócz tych doskonale znanych kibicom
z poprzedniego sezonu doszło osiem nowych, których niewątpliwym atutem jest doświadczenie zdobyte na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Jako ostatnie, roczne kontrakty z Calisią, podpisały w minioną środę: Natalia Krawulska, wychowanka PTPS Piła, z którym awansowała do Orlen Ligi, ostatnio reprezentująca barwy Pałacu Bydgoszcz oraz Justyna Raczyńska, reprezentantka kraju, wychowanka i przez ponad 10 lat czołowa zawodniczka Chemika Police. To właśnie z tym klubem osiągała też największe sukcesy. Wywalczony w roku 2013 awans do Orlen Ligi świętowała wspólnie z obecnym szkoleniowcem Calisii – Mariuszem Wiktorowiczem. Rok później z tym samym klubem sięgnęła po Puchar Polski i Mistrzostwo Polski. Sezon 2015/2016 spędziła w KS DevelopRes Rzeszów, a w ostatnim związana była z Nike Węgrów – rywalem Calisii w pierwszoligowych zmaganiach.

- Mieliśmy w Policach cel do osiągnięcia, który udało się zrealizować. Teraz, w Kaliszu stoi przed nami nowy projekt – walka o miejsca 1-4. Myślę, że z takimi nazwiskami i ambicjami zespołu jest to jak najbardziej realne, a nawet zajęcie pierwszego miejsca.  Kalisz to miasto z piękną historii i siatkarskimi tradycjami. Mam nadzieję, że uda się je odbudować. Warunki ku temu mamy idealne, jest  piękna hala z pełnym zapleczem, zespół jest mocny, teraz tylko trzeba popracować i walczyć o jak najlepsze wyniki -  mówi Justyna Raczyńska.

- Znam bardzo dobrze kaliski zespół. Grając w Nike Węgrów, to właśnie przeciwko Calisii graliśmy w końcówce sezonu o miejsca 7-8. Zdążyłam się więc już zaprzyjaźnić z halą Arena. Uważam, że jest to wspaniały obiekt, zapewniający doskonałe warunki do trenowania i rozgrywania meczów, kadra też prezentuje się obiecująco, więc wszyscy z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon  - dodaje Natalia Krawulska.

Jak zapewnia trener Wiktorowicz, na treningi pierwszego składu Calisii będą też zapraszane młode kaliskie siatkarki trenujące na co dzień w SMS-ie, dla których będzie to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim okazja do szlifowania umiejętności wspólnie ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami.

Na razie nie ma jeszcze oficjalnej informacji  kiedy ruszą rozgrywki ligowe. Przypuszczalnie będzie to połowa października. Calisia, przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 31 lipca.

- Chciałbym, żeby nasz okres przygotowawczy trwał przynajmniej dziesięć tygodni. Większość czasu będziemy spędzać na swoich obiektach, zwłaszcza, że mamy tu bardzo fajną bazę, nic nam nie brakuje. Bardzo się z tego cieszymy, nie pozostaje nam nic innego jak ciężko popracować, żeby zespół jak najszybciej się ze sobą zgrał, skonsolidował i realizował cele, które sobie postawiliśmy – dodaje trener Wiktorowicz.

Skład MKS Calisia Kalisz w sezonie 2017/2018 przedstawia się następująco:

Rozegranie:
Katarzyna Wawrzyniak
Sylwia Kucharska

Przyjęcie:
Hanna Łukasiewicz
Justyna Raczyńska
Justyna Andrzejczak
Kinga Dybek

Atak:
Natalia Krawulska
Patrycja Grocholewska

Środek: 
Ewelina Janicka
Ivana Isailović
Katarzyna Drewniak

Libero/przyjęcie:
Angelika Bulbak
Anna Głowiak

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity