poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Kogutek wiosna
Strona główna >> Certyfikowane Piony Klas Mundurowych w V LO

Certyfikowane Piony Klas Mundurowych w V LO

Od 1 września jedna z klas mundurowych V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu rozpoczęła realizację pilotażowego programu przeznaczonego dla wybranych w konkursie Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych.

To 185 godzin dodatkowych zajęć z zakresu wojskowości. Ich realizacja oparta jest na panelach teoretycznych przeprowadzanych w szkole oraz warsztatach praktycznych, które odbywają się na terenie patronackich jednostek wojskowych.

22 września młodzież z Sobieskiego wzięła udział w swoim pierwszym Wojskowym Dniu Szkoleniowym w ramach pilotażu Ministerstwa Obrony Narodowej dla klas mundurowych. Punktualnie o godzinie 8.00 kadeci stanęli na placu apelowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Tuż po powitaniu przez zastępcę dowódcy jednostki ppłk. Romana Narożnego, młodzi adepci wojskowości rozpoczęli zajęcia.

Klasa uczestnicząca w programie Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych będzie odbywała zajęcia praktyczne raz w miesiącu przez 3 semestry nauki. Przedmioty podlegają ocenie i kończą się egzaminami, czego potwierdzeniem jest ocena na świadectwie szkolnym. Kolejne zajęcia praktyczne zaplanowane zostały na 20 października. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity