środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Kogutek wiosna
Strona główna >> De-CODEr otwartych przestrzeni - uroczyste wręczenie nagród

De-CODEr otwartych przestrzeni - uroczyste wręczenie nagród

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza na uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu na animację inspirowaną życiem i twórczością Jana Tarasina pt. "De-CODEr otwartych przestrzeni". Wydarzenie towarzyszyć będzie otwarciu wystawy laureatów Międzynarodowego Konkursu na Eksperyment w Sztukach Wizualnych - "Próba 3".

Na konkurs "De-CODEr" wpłynęło 11 prac zgłoszonych przez 13 uczestników. Jury przyznało nagrodę główną Magdalenie Kasperczyk i Dawidowi Rysiowi. Ich animacja pt. "INTER" została nagrodzona z uwagi na uniwersalność przesłania i warstwę narracyjną, świadomość doboru języka artystycznego pozwalającą kreatywnie odnieść się do twórczości Jana Tarasina, nadto za swobodę w posługiwaniu się technologią rysunkową i cyfrową.

Jury przyznało również 2 wyróżnienia honorowe: Małgorzacie Wowczak za pracę „OTWARTE PRZESTRZENIE" – za najciekawszą interpretację założeń twórczości Jana Tarasina oraz bezpretensjonalny i wysoki wyraz artystyczny animacji. Paulinie Koniuk-Fonżychowskiej za pracę „PRZEDMIOT-EMBRION” (animacja poklatkowa z wykorzystaniem plasteliny) – za oryginalność techniki i wysokie wartości estetyczne w interpretacji twórczości Jana Tarasina.

Partnerem konkursu jest Alior Bank - fundator nagrody. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Adama Myjaka.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną podczas wernisażu zaprezentowane na elewacji budynku Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Przez 2 lata prace prezentowane będą na stronie internetowej Galerii: www.tarasin.pl

Konkurs odbył się w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia Galerii.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 9 lutego, o godzinie 19:00, w siedzibie Galerii.

Oprac. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity