piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Delegacja z Sibiu z wizytą w Kaliszu

Delegacja z Sibiu z wizytą w Kaliszu

Delegacja z Okręgu Sibiu w Rumunii odwiedziła wczoraj najstarsze polskie miasto. Goście urzędu marszałkowskiego w Poznaniu przyjechali, by porozmawiać o możliwości współpracy gospodarczej z Wielkopolską.

Rumuńscy goście odwiedzili m.in. bazylikę, spacerowali po parku, obejrzeli teatr i weszli na platformę widokową wieży ratuszowej. - Cieszę się, że goście z Rumunii zwiedzają całą Wielkopolskę, nie skupiając się tylko na stolicy regionu - mówi prezydent Grzegorz Sapiński, który podczas spotkania w siedzibie magistratu przybliżał zagranicznej delegacji historię Kalisza. - Wielkopolska ma bardzo wiele do zaoferowania. Kalisz to drugie co do Wielkości miasto w regionie i, co bardzo ważne, wciąż rozwijający się ośrodek przemysłowy.

Celem wizyty rumuńskich gości są rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej. - Naszą intencją jest podpisanie umowy o partnerstwie między regionem Sibiu w Rumunii i Wielkopolską - mówi Daniela Cîmpean, Przewodnicząca Rady Okręgu Sibiu. - Mamy wspólne wartości, tradycję, podobną historię. Stąd pomysł, by nawiązać współpracę gospodarczą.

Gościom z Rumunii towarzyszyła wczoraj delegacja z poznańskiego urzędu marszałkowskiego, z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim na czele.

tekst i zdjęcia: Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity