niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Ferie zimowe w mieście – ciekawa oferta dla uczniów

Ferie zimowe w mieście – ciekawa oferta dla uczniów

Urząd Miejski w Kaliszu zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy podczas nadchodzących ferii zimowych. Oprócz zajęć organizowanych w kaliskich placówkach w tym roku najmłodsi będą mogli uczestniczyć także w zabawach, które odbędą się na placu przed ratuszem, w ramach „Zimowych - Dziecięcych Wtorków i Czwartków w Mieście”.

O szczegółach podczas dzisiejszej konferencji prasowej opowiedzieli: Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza; wiceprezydenci: Karolina Pawliczak i Artur Kijewski oraz Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu; Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Kaliszu; a także Gabriela Danis, dyrektor SPS 19.

- W ubiegłym roku cykl spotkań „Ferie Zimowe w Mieście” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego oferta została rozszerzona. Dokładamy wszelkich starań, by uczniowie uczestniczyli w ciekawych i różnorodnych zajęciach. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach edukacyjnych, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności – sportowe, plastyczne, muzyczne. Nad bezpieczeństwem dzieci będą czuwali opiekunowie świetlic i nauczyciele oraz ratownik medyczny – mówił  Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza.

Tegoroczne ferie zostaną zorganizowane w pięciu szkołach. Tym razem także w  Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19, co oznacza, że w zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci niepełnosprawne intelektualnie. 

Gry, zabawy, zajęcia sportowe oraz profilaktyczno-edukacyjne, dostosowane do grup wiekowych uczestników, będą odbywały się od poniedziałku do piątku, od 12 do  23 lutego., w godz. 8.00 – 15.00, w  salach świetlicowych i gimnastycznych szkół podstawowych nr: 1 przy ul. 3 Maja; 16 przy ul. Fabrycznej 13-15; 18 przy ul. Podmiejskiej 9 a; Feri17 przy ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 3 b; 19 przy ul. Budowlanych 2.

- „Ferie Zimowe w Mieście” to kolejna, przygotowana przez Miasto, propozycja dla uczniów. Podczas tegorocznych ferii zapraszamy także do udziału. W „Zimowych - Dziecięcych Wtorkach i Czwartkach w Mieście” - dodaje wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Koszt organizacji tegorocznych ferii to kwota ok. 50.000 zł. Zadanie realizowane jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r.

Uczestnictwo dzieci w proponowanych zajęciach można zgłaszać do 7 lutego 2018 r., telefonicznie, osobiście w sekretariatach szkół lub mailowo (w tytule maila należy wpisać: „ferie zimowe w mieście”). Zgłoszenie dziecka jest równoznaczne z akceptacją regulaminu ferii, który został zamieszczony w załączniku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Opiekę nad dziećmi i organizację zajęć zapewnią nauczyciele wychowania fizycznego, opiekunowie ze świetlic i pedagodzy szkolni.

- Dodatkowo nad bezpieczeństwem dzieci w szkołach będzie czuwał ratownik medyczny, który przeprowadzi  pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz szkolenie w tym zakresie. Zaprosiliśmy również do współpracy straż miejską, Komendę Miejską Policji w Kaliszu, urząd skarbowy, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu i Państwową Straż Pożarną.
Dzieci zostaną również dodatkowo objęte ubezpieczeniem
– mówił wiceprezydent Artur Kijewski.

Organizatorem ferii jest Miasto Kalisz - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyły się „Dziecięce Czwartki w Mieście”, organizowane przez całe wakacje 2017 r., dlatego również podczas tegorocznych ferii zimowych, po raz pierwszy, dzieci będą mogły uczestniczyć w „Zimowych - Dziecięcych Wtorkach i Czwartkach w Mieście”.

W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych, tj. 13, 15, 20 i 22 lutego 2018 r., w godzinach od 15.00 do 18.00, na Głównym Rynku Kalisza dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez animatorów: „Zabawy zimowe” i „Aktywne dzieciaki”. Będą to różnego rodzaju zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, a także typowe zabawy zimowe, którym nie przeszkodzi brak śniegu.

Podczas ferii dzieci mogą korzystać również z ofert przedstawianych przez np. Caritas Diecezji Kaliskiej, czy ośrodki sportowe, które dzięki dotacjom z miasta organizują zajęcia i wycieczki, łączna kwota dofinansowań wynosi ok. 25 tys. złotych. Zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne dla 35 dzieci zostaną zorganizowane także w Młodzieżowym Domu Kultury. Odbędą się także zajęcia w OSRiR przy ul. Łódzkiej – półkolonie oraz obóz sportowy. W ramach ostatnio nawiązanej współpracy z jednostką wojskową z Międzyrzecza zaplanowano także niespodziankę dla dzieci, w postaci pokazu sprzętu wojskowego.

Tekst: Anna Błaszczyk

Zdjęcia: Marcin Woźniak
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity