piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Panorama Prosna
Strona główna >> Filia nr 3 wyremontowana

Filia nr 3 wyremontowana

Zakończyły się prace remontowo–budowlane w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu przy ul. Krótkiej. 13 czerwca dokonano odbioru robót, a kolejnym elementem zmiany wizerunku placówki będzie wymiana części umeblowania.

Remont „Trójki” był kolejnym zadaniem realizowanym w ramach planu inwestycyjno- remontowego służącego wyrównaniu standardów korzystania z placówek bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka na lata 2016 – 2018. Pierwotnie, zakres planowanych w filii robót był znacznie skromniejszy, jednak ponowna ocena stanu pomieszczeń wskazała na celowość wykonania dodatkowych prac. Budżet projektu zamknął się kwotą 29.950 zł (brutto). I tak, pomieszczenia czytelni i wypożyczalni zostały odmalowane, zyskały również nową podłogę. Przeprowadzono również kompleksowy remont pomieszczeń sanitarnych z wymianą glazury, armatury sanitarnej oraz pomalowaniem ścian. W korytarzu, czytelni, wypożyczalni oraz pomieszczeniach sanitarnych wymieniono oprawy lamp oświetleniowych oraz gniazdka elektryczne i kontakty. Zamontowano również nowe drzwi wewnętrzne w pomieszczeniach oraz zmodyfikowano układ niektórych ścianek działowych w celu poprawy funkcjonalności.

  

Obecny w filii nr 3 wiceprezydent Artur Kijewski wyraził zadowolenie z efektów prac, a także podkreślił, że samorząd nadal wspierać będzie MBP zarówno w sprawach związanych prowadzoną przez instytucję statutową działalnością, jak i w procesie modernizacji jej pomieszczeń.
 

W poprawę warunków pracy i  korzystania z filii włączył się również Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, który za zgodą wiceprezydent Karoliny Pawliczak, dokonał wymiany grzejników CO w lokalu bibliotecznym.

  

Na otwarcie placówki trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, ponieważ czynione są zabiegi o pozyskanie dodatkowych funduszy na wymianę umeblowania. O przyznaniu bibliotece środków na ten cel, kaliscy radni zdecydują podczas najbliższej sesji.

Oprac. WKST UM w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity