środa, 25.04.2018 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Kogutek wiosna
Strona główna >> FLUXUS i LABORATORIUM SZTUKI

FLUXUS i LABORATORIUM SZTUKI

W czwartek w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu odbyło się otwarte spotkanie z Natalią Czarcińską, która opowiedziała o zjawisku, fenomenie oraz artystach ruchu artystycznego Fluxus. Wykład odbył się w ramach prezentowanej w Galerii Sztuki wystawy "GALERIA PIWNA 20/26 Emilii i Andrzeja Dłużniewskich 1980-1993", która będzie dostępna do końca lipca.

Również w czwartek podsumowano cykl zajęć plastycznych LABORATORIUM SZTUKI, które odbywały się od 10 października ubiegłego roku. Uczestnicy otrzymali certyfikaty, a w przestrzeni Galerii zaprezentowano prace, które powstały właśnie podczas tych zajęć.

Projekt skupiał wszystkie warsztaty i działania edukacyjne, organizowane przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Cykliczne warsztaty adresowane były do czterech grup wiekowych:
– grupa czerwona dla dzieci w wieku 6-8 lat,
– grupa niebieska dla dzieci w wieku 9-12 lat,
– grupa pomarańczowa dla młodzieży w wieku 13-18 lat,
– grupa zielona dla osób 40+ prowadzona przez Natalię Czarcińską.

Partnerem działań był Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, w którego pracowniach artystycznych odbywały się zajęcia.
Grupy czerwona i niebieska wraz z dr Beatą Kotecką realizowały zajęcia m.in. malarskie, rzeźbiarskie i rysunkowe.
Grupa pomarańczowa prowadzona przez prof. Marka Zaborowskiego uczyła się klasycznego rysunku, który jest podstawą do starania się o przyjęcie na wyższe uczelnie artystyczne.
Grupa zielona prowadzona przez Natalię Czarcińską to zajęcia dla osób, które interesują się sztuką nowoczesną i w ramach projektu mogły zarówno posłuchać o tych zjawiskach sztuki, jak i też spróbować swoich możliwości podejmując działania plastyczne.

Nabór na kolejny cykl projektu LABORATORIUM SZTUKI rozpocznie się we wrześniu.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
fot. Adrian Kempa

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity