środa, 21.03.2018 | Imieniny: Lubomira, Benedykta
Kogutek wiosna
Strona główna >> „Gastronomik” ma 70 lat

„Gastronomik” ma 70 lat

W miniony piątek Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu obchodził uroczyście jubileusz 70-lecia istnienia. Z gratulacjami również w imieniu prezydenta Grzegorza Sapińskiego pospieszyli przedstawiciele władz miasta: wiceprezydenci Karolina Pawliczak i Artur Kijewski.

- Gratuluję dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom efektywnej realizacji zadań. O Państwa pracy najlepiej świadczą wyniki uczniów, którzy osiągają wysokie noty w pozaszkolnych konkursach i zawodach. Dziękuję za Państwa zaangażowanie. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z powodzeniem realizuje wspólne projekty także z Miastem. Razem dbamy o przyszłość młodych ludzi, świetnych specjalistów. Życzę Państwu satysfakcji oraz sukcesów w pracy dydaktycznej, realizacji zawodowych i osobistych planów, a także kolejnych wspaniałych osiągnięć – przekazał w swoim liście prezydent Grzegorz Sapiński.

Na uroczystą akademię zorganizowaną w auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przybyli również m.in. przedstawiciele Rady Miejskiej Kalisza, duchowieństwa, służb mundurowych, uczniowie, pracownicy oraz absolwenci placówki.

Anna Piotrowska-Wągrocka, dyrektor szkoły, nagrodziła pracodawców współpracujących z kaliską placówką specjalnie przygotowanymi na tę okazję certyfikatami.

Uroczystość odbyła się w ramach zjazdu absolwentów szkoły, w którego programie znalazły się msza św., akademia, bankiet, wieczór wspomnień oraz wspólny bal absolwentów i pracodawców.

W skład Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu wchodzą technikum oraz branżowa szkoła I stopnia kształcąca w zawodach: kucharz, cukiernik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

Oprac. Katarzyna Ciupek
Zdjęcia ZSGH

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity