sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Flora
Strona główna >> Historyczne medale zawodników MMA Tornado Kalisz

Historyczne medale zawodników MMA Tornado Kalisz

Sukcesem zakończyli udział w mistrzostwa Europy Amatorskiej Ligi MMA reprezentanci MMA Tornado Kalisz. Podczas  rozegranych w sobotę w Poznaniu zawodów wywalczyli dwa brązowe krążki - pierwsze w tej rangi rywalizacji.

W imprezie wystartowało  trzech kaliskich juniorów. Pierwszy krążek wywalczył Wiktor Cegła, na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej nr 18. 16 - letni podopieczny trenera Marcina Małeckiego rywalizował  w kategorii do 93 kg, bez kompleksów rywalizował ze starszymi przeciwnikami, m.in. pokonując na punkty 18 -letniego Kacpra Sochackiego z Warszawy. Drugi medal dla Kalisza,  w kategorii do 66 kg, wywalczył, Jakub Kopeć, uczeń II LO im. T. Kościuszki.

- Kuba pomyślnie przeszedł przez walki eliminacyjne, przegrał decyzją sędziowską swój półfinał, ale w walce o trzecie miejsce zdominował w stójce i poddał duszeniem z pleców innego Polaka, Łukasza Kowalskiego z Okniński MMA Grudziądz  - mówi Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz.

Trzeci z kaliszan, Bartosz Śmietański, nie osiągnął na wadze limitu 70 kg (zabrakło 300g) i został warunkowo przeniesiony do kategorii 77 kg. Tam, w pierwszej walce, choć miał sytuację,  którą mógł rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść (duszenie z za pleców ), przegrał na punkty z późniejszym mistrzem Europy w tej kategorii wagowej. - Ogólnie uważam nasz występ za bardzo udany, gdyż zdobyliśmy dwa pierwsze, historyczne dla Kalisza medale mistrzostw Europy w MMA – dodaje trener Małecki.

Tekst: Karina Zachara, fot. MMA Tornado Kalisz
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity