wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Noc trzy wieże
Strona główna >> Ich pasją jest siatkówka. Miasto wspiera SMS!

Ich pasją jest siatkówka. Miasto wspiera SMS!

Wspólna fotografia w strojach sportowych ufundowanych przez Miasto Kalisz to już czteroletnia tradycja w VII LO - najmłodszym z kaliskich liceów i zarazem jedynej w mieście Szkole Mistrzostwa Sportowego. W galerii zdjęć nie mogło zabraknąć tegorocznych pierwszoklasistów, do których wybrał się z wizytą wiceprezydent Artur Kijewski.  

We wrześniu tego roku szkolne progi VII Liceum Ogólnokształcącego przekroczyło 23 nowych uczniów – dziewcząt i chłopców, których łączy wspólna pasja – piłka siatkowa. W tym właśnie miejscu – jedynej w Kaliszu Szkole Mistrzostwa Sportowego – mogą tę pasję rozwijać, bo warunki ku temu mają idealne. Oprócz 30 godzin dydaktycznych, dodatkowe 16 to zajęcia z wychowania fizycznego, z czego na sam trening siatkarski przeznaczane jest 13 godzin w tygodniu. Ważne znaczenie dla realizacji specjalistycznego programu szkolenia ma też baza sportowa, zarówno ta szkolna jak i ta w usytuowanej po sąsiedzku hali Arena. Choć historia szkoły jest na razie krótka sukcesów nie brakuje. Mają je na koncie zarówno dziewczęta, trenowane przez Olgę Owczynnikową i Daniela Przybylskiego, jak i chłopcy – podopieczni trenera Mariusza Pieczonki. 

- Nasza młodzież ma możliwość udziału nie tylko w rozgrywkach szkolnych. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Amber Kalisz zapewnia im także uczestnictwo w rozgrywkach klubowych. Na przestrzeni ostatnich trzech lat nasze dziewczęta brały udział w ośmiu finałach Mistrzostw Wielkopolski, trzy razy uczestniczyły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski i trzy razy w finałach Ogólnopolskiej Licealiady. Zdobyły w sumie 8 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Niewiele mniejsze osiągnięcia mają też chłopcy, którzy w finałach Mistrzostw Wielkopolski zagrali sześciokrotnie  dwa razy dotarli do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i dwa razy do półfinałów Mistrzostw Polski, a w ubiegłym roku szkolnym zajęli V miejsce w finałach Ogólnopolskiej Licealiady. Zdobyli w sumie 3 medale, w tym 2 złote i 1 srebrny – podsumowuje dokonania młodych sportowców Aneta Justyńska, dyrektorka VII LO SMS w Kaliszu.

Wspólna fotografia w strojach sportowych ufundowanych przez Miasto Kalisz, to już szkolna tradycja. Do galerii dołączyli też tegoroczni pierwszoklasiści, do których wybrał się w odwiedziny wiceprezydent Kalisza Artur Kijewski. To już czwarty rocznik pasjonatów siatkówki, który rozpoczął naukę w VII LO. 

Tekst: Karina Zachara, fot. VII LO

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity