wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Inwestycje spełnieniem oczekiwań kaliszan

Inwestycje spełnieniem oczekiwań kaliszan

Nowe drogi, kolejne zrealizowane zadnia ogólnomiejskie, budowa stadionu... o inwestycjach zakończonych i  planowanych poinformowali dziś: Grzegorz Sapiński, prezydent miasta Kalisza oraz wiceprezydent Piotr Kościelny.

- Cieszy mnie fakt, że realizujemy nasze złożenia. Wiele wątpliwości budziła sprawa stadionu miejskiego, udało się wyłonić wykonawcę i mam nadzieję, że do połowy stycznia będziemy mieli podpisaną umowę oraz harmonogram, według którego będą przebiegały prace. Ważną rzeczą jest przedłużenie ul. Moniuszki, jedyny możliwy i od dawna przewidywany przebieg tej drogi potwierdzają prace komisji urabanistyczno-architektonicznej. Nie będzie to żadna trasa szybkiego ruchu, a zwyczajna droga, służąca mieszkańcom – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Grzegorz Sapiński.

O inwestycjach zrealizowanych, trwających i tych planowanych poinformował także wiceprezydent Piotr Kościelny: - Miasto Kalisz - już w trakcie trwania nowej kadencji - uzyskało z rezerwy ministerialnej kwotę  2 mln 600 tys. zł., która została wykorzystana prawidłowo podczas remontu ul. Łódzkiej.

Prace związane z remontem ulicy Łódzkiej na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Łęgowej są w  końcowej fazie realizacji.

Ogłoszono postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy zadania  pn.: Remont Mostu Warszawskiego. Otwarcie ofert nastąpiło 24 grudnia, planowany termin realizacji robót - do 31 maja 2016 roku.

Wiceprezydent Piotr Kościelny zaznaczył też, że od dawna mieszkańcy Kalisza zabiegali o wykonanie schodów terenowych, prowadzących z ul. Ogrodowej po skarpie w kierunku posesji przy ul. Poznańskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana do 29 lutego 2016 roku.

Szczegółowy opis wszystkich inwestycji drogowych i ogólnomiejskich znajduje się w załącznikach.

Wykonana została także iluminacja podcieni rogatki przy ul. Wrocławskiej, wraz z podświetleniem elewacji zabytkowego budynku IV kompanii COSSW w Szczypiornie. Wykonawcą był Józef Buchelt Zakład Projektowo-Usługowy z siedzibą w Kaliszu. Koszt zadania to 30.795,50 zł.

Ponadto podpisano umowę z wykonawcą leśnego centrum sportowo-rekreacyjnego u zbiegu ulic Fromborskiej i Tuszyńskiej na osiedlu Winiary:

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/pluca-kalisza-rusza-kolejna-inwest...

oraz zakupiono samochód dla stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Bank Chleba:

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/nowy-samochod-dla-banku-chleba

Wiceprezydent nawiązał też do kwestii hipermarketu, który miał powstać przy ul. Gen. Sikorskiego: - Kilka dni temu właściciele działek złożyli do Miasta wniosek o zmianę studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kalisza. Dokonali weryfikacji swoich planów inwestycyjnych i wnioskują o rozważenie przeprowadzenia przez Miasto analizy, by ten teren otworzyć dla budownictwa mieszkaniowego, dla obiektów towarzyszących handlowo-usługowych, infrastruktury rekreacyjnej. W 2016 roku przystąpimy do zmiany studium w tym zakresie. 

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity