środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Panorama Prosna
Strona główna >> Janusz Matuszewski członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Janusz Matuszewski członkiem Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Janusz Matuszewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, wszedł w skład Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Akty powołania wręczyła w ostatni czwartek minister Anna Zalewska.

Członkami rady są dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe (techników i branżowych szkół I stopnia). Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i kuratorów oświaty w zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Członkowie rady będą proponować zmiany w kształceniu zawodowym, m.in. tworzeniu rozwiązań organizacyjno-prawnych. Wezmą także także udział w prowadzeniu wstępnych konsultacji nowych rozwiązań w środowisku dyrektorów szkół i współpracujących z nimi pracodawców. Jednym z zadań rady będzie aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców.

W skład rady weszło 42 dyrektorów szkół zawodowych z całej Polski. Akty powołania wręczyła w ostatni czwartek minister Anna Zalewska.

Oprac. Tomasz Staszczyk
Fot. ZSP nr 2 w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity