środa, 25.04.2018 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Flora
Strona główna >> Jubileuszowa Strefa Rodzica w Kaliszu

Jubileuszowa Strefa Rodzica w Kaliszu

Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu zyskał specjalne miejsce z wygodnym zapleczem socjalnym dla rodziców oraz kącikiem zabaw dla małych pacjentów. Wszystko to w ramach jubileuszowej, 20. edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, realizowanego i w całości finansowanego przez firmę Budimex SA.

Program Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom wystartował w 2013 roku. Do dzisiaj w polskich szpitalach powstało 20 Stref Rodzica, m. in. w Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy, Szczecinie, Łodzi czy Krakowie. Główną ideą programu jest stworzenie na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali miejsc przyjaznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, a także propagowanie obecności rodziców podczas hospitalizacji dziecka.

W kaliskim szpitalu stworzono specjalne pomieszczenie z pełnym zapleczem socjalno – wypoczynkowym, które ma służyć rodzicom i małym pacjentom. Nowa przestrzeń została gruntownie odnowiona, odmalowana i wyposażona w funkcjonalne meble, zabawki oraz sprzęt AGD. Strefa Rodzica to kolorowa, piękna przestrzeń, z całkowicie nowym, ciepłym oświetleniem, wielobarwną podłogą i nowoczesną aranżacją. W przytulnie zaprojektowanym pomieszczeniu opiekunowie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami, przygotować sobie szybki posiłek, wypić kawę czy herbatę lub po prostu odpocząć.

Realizacja programu społecznego, który zaspokaja realne potrzeby osób, do których jest adresowany, to naprawdę powód do dumy - mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.

Źródło: Katarzyna Łukawska, Task Force Consulting Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity