poniedziałek, 21.05.2018 | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Julia z olimpijskim złotem!

Julia z olimpijskim złotem!

Przed rokiem została wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w jeździe indywidualnej na czas. W minioną środę potwierdziła, że należy do ścisłej krajowej czołówki, zdobywając złoty medal w tej samej konkurencji w Nowym Dworze Mazowieckim. To Julia Kowalska, reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

- Jestem dobrze przygotowana do rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i wierzę, że pokażę się z jak najlepszej strony - powiedziała w przeddzień startu podczas czasówki podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego i słowa dotrzymała. Jako jedyna pokonała dystans 9,6 kilometra w czasie poniżej 15 sekund, uzyskując znakomitą średnią 38,57.

Tegoroczna wicemistrzyni kraju Nikola Seremak z LUKS Duet Goleniów straciła do kaliszanki siedem sekund, a trzecia na mecie Agata Świątkowska, zawodniczka UKS Copernicus SMS Toruń, piętnaście.

- W pierwszej fazie zmagań jechałam w dobrym tempie, ale gdy przyszło mi podjeżdżać pod górę, we znaki dało się  zmęczenie - stwierdziła Julia Kowalska. - Zobaczyłam, że do poprzedzającej mnie kolarki tracę niespełna 300 metrów. Wtedy już wiedziałam, że stać mnie na odniesienie wielkiego sukcesu. Nie czułam bólu nóg i myślałam tylko o jednym - o zwycięstwie.

Swoim środowym triumfem zawodniczka KTK Kalisz potwierdziła, że nieprzypadkowo powołana została do kadry Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, którego czternasta letnia edycja odbędzie się w trzeciej dekadzie lipca w węgierskim mieście Gyor.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich "Mazowsze 2017"
Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorek młodszych w kolarstwie szosowym
Nowy Dwór Mazowiecki, 12-13 lipca 2017 r.

jazda indywidualna na czas
juniorki młodsze/dystans 9,6 km - 1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/14:56.17, 2. Nikola Seremak/LUKS Duet Goleniów/15:03.95, 3. Agata Świątkowska/UKS Copernicus SMS Toruń/15:11.56, 4. Karolina Stępień/LSKK Lityński Bełchatów/15:17.00, 5. Martina Stecka/WLKS Krakus bbc Czaja/15:20.54, 6. Wioleta Furtak/Mayday Team/15:24.75

Tekst i zdjęcia: KTK Kalisz

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity