piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Kalisz. Czas na Twój ruch!

Kalisz. Czas na Twój ruch!

Prezydent Grzegorz Sapiński zaprezentował dziś najnowszą kampanię informacyjno-promocyjną, która jest elementem zintegrowanego projektu Miasta Kalisza pn. „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Celem rozpoczynającej się właśnie kampanii jest przekonanie mieszkańców do bardziej proekologicznego zachowania na drogach. Warto zwrócić uwagę na inne niż samochód środki transportu, na nowo je odkryć, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości powietrza w naszym mieście – mówił prezydent Grzegorz Sapiński podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów.

Autobus, rower, spacer – to doskonała alternatywa dla aut osobowych, o czym przekonamy się podczas działań, realizowanych w ramach kampanii pod hasłem „Kalisz. Czas na Twój ruch!”.

- Musimy przede wszystkich zmienić mentalność i samych siebie, żeby powietrze było czystsze w naszym mieście, żeby poprawił się komfort naszego życia. Po to jest ta kampania. Nie będzie ona jedyna. Będziemy starali się systematycznie i konsekwentnie przekonywać mieszkańców, że samochód nie jest jedynym środkiem transportu, umożliwiającym poruszanie się po mieście – dodaje Elżbieta Zmarzła, kierownik Biura Komunikacji Społecznej.

Już w najbliższy weekend zapraszamy na rajdy rowerowe z udziałem Piotra Bielaka – akrobaty rowerowego, twarzy kampanii, które zakończą się piknikami rodzinnymi. Przewidziano wiele atrakcji, wśród nich gry, zabawy, pokazy oraz wyścig samochód-rower. O ciekawych obiektach na trasie rajdu opowie przewodnik.

Zgłoszenia udziału można dokonać mailowo: kalisz@czasnatwojruch.pl

Warto zaglądać na fanpage kampanii facebook.com/KaliszczasnaTwojruch, by wziąć udział w atrakcyjnym konkursie.

Poznaj szczegóły kampanii.

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń organizowanych w ramach kampanii:

Rajdy rowerowe już w ten weekend – zapraszamy!

Rowerowy weekend za nami

Pierwsza akademia eko-ruchu za nami

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity