piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Ruszyła sieć współpracy na rzecz kształcenia zawodowego

Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Ruszyła sieć współpracy na rzecz kształcenia zawodowego

Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza  zainaugurował działalność „Sieci współpracy na rzecz promowania nowoczesnego kształcenia zawodowego w Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej”. Spotkanie, z udziałem nauczycieli szkół technicznych w Kaliszu, odbyło się w środę, 7 czerwca w Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich.

- Naszym celem jest zbudowanie skutecznej platformy komunikacji,  wymiany wiedzy i dobrych praktyk między przedstawicielami samorządu, biznesu i edukacji. Tylko w ten sposób możemy wspólnie sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakim jest niewystarczająca ilość kadry pracowniczej z dobrym technicznym wykształceniem – powiedział prezydent Grzegorz Sapiński.

Spotkania sieci współpracy będą odbywać się regularnie z udziałem ponad 20 nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz reprezentantów środowisk biznesowych, w tym stowarzyszeń i klastrów gospodarczych. W spotkaniach będą brać udział również eksperci, m.in. z zakresu doradztwa zawodowego czy rynku pracy.

Sieć współpracy na rzecz promowania nowoczesnego kształcenia zawodowego działa w ramach realizacji projektu „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Kwalifikacje i doświadczenie inwestycją w przyszłość młodzieży z Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

W projekcie biorą udział kaliskie szkoły techniczne:
- Zespół Szkół Techniczno–Elektronicznych,
- Zespół Szkół Samochodowych,
- Zespół Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich,
- Zespół Szkół Ekonomicznych,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2,
- Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.

Tekst: Paweł Czechalski, zdjęcia: Barbara Bocheńska

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity