piątek, 25.05.2018 | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Panorama Prosna
Strona główna >> Kaliszanin uhonorowany tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016

Kaliszanin uhonorowany tytułem Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016

Jerzy Jaskuła, prowadzący gospodarstwo rolne na terenie Kalisza, zdobył tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016. Dziś w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza podczas Sesji Rady Miejskiej władze miasta pogratulowały laureatowi, zdobywcy statuetki Siewcy.

Prezydent Grzegorz Sapiński złożył Jerzemu Jaskule gratulacje w imieniu całej społeczności miasta. - Kalisz słynie nie tylko z historii i dziedzictwa, ale także z biznesu, rozumianego również jako działalność rolnicza. Pan Jerzy Jaskuła jako znakomity gospodarz znalazł się wśród dziesięciu najlepszych rolników województwa wielkopolskiego. Niezmiernie cieszy fakt, że zaangażowanie, wysiłek i pasja rolnika z Kalisza zostały docenione.

Pan Jerzy Jaskuła otrzymał wyróżnienie w kategorii produkcji ogrodniczej o kierunku warzywnictwo. Na swoim ponad 40-hektarowym gospodarstwie prowadzi produkcję zbóż, ziemniaków, kapusty białej i pekińskiej. Dodatkowo w szklarniach uprawiane są pomidory.
Pan Jaskuła prowadzi gospodarstwo od 20 lat. To dla niego nie tylko biznes, ale przede wszystkim zamiłowanie, jak sam podkreślił podczas dzisiejszej wizyty w ratuszu.

W uroczystości wziął udział również Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, reprezentujący organizatora konkursu na Wielkopolskiego Rolnika Roku. - Pan Jerzy Jaskuła jest właśnie jednym z laureatów, którzy w sposób szczególny wyróżniają się bardzo dobrą produkcją, prowadzeniem gospodarstwa, jego rozwinięciem i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Bardzo się cieszę, że w gronie laureatów jest po raz pierwszy mieszkaniec Kalisza. - mówił wicemarszałek.

Uroczyste gratulacje wspólnie z prezydentem Grzegorzem Sapińskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej, Andrzejem Plichtą, złożył sołtys Roman Różalski z Sołectwa Dobrzec. Do gratulacji dla Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016 przyłączyli się również wszyscy obecni na Sesji.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity