sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Noc trzy wieże
Strona główna >> Kibicujemy kapitanowi Bartłomiejowi Czarcińskiemu!

Kibicujemy kapitanowi Bartłomiejowi Czarcińskiemu!

W minioną sobotę, 4 czerwca 2016 roku, w godzinach popołudniowych kapitan jachtowy Bartłomiej Czarciński, wyruszył w rejs dookoła świata na własnoręcznie zbudowanej łodzi. Ostanie chwile na lądzie spędził z rodziną, rodzicami, żoną i córką, a także w towarzystwie przyjaciół oraz wielkiego grona ludzi dobrej woli, którzy wsparli podróżnika duchowo i materialnie. Wśród tych osób byli przedstawiciele Miasta Kalisza na czele z prezydentem Grzegorzem Sapińskim.

Urząd Miejski w Kaliszu jest wśród mecenasów wyprawy, zakupił modem do przekazu satelitarnego, dzięki któremu podróżnik będzie mógł bezpośrednio kontaktować się z lądem w relacjach audio-video.

Wyprowadzenie jachtu Perła Gdyni w rejs dookoła świata odbyło się z Portu Marina Delpha na rzece Wisła Śmiała.
Przed wypłynięciem Bartek Czarciński podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyprawy. Okolicznościowe dyplomy uznania przekazał osobiście darczyńcom, wśród nich byli reprezentanci Miasta: prezydent Grzegorz Sapiński, Skarbnik Irena Sawicka, Barbara Niekrasz-Mielczarek, kierownik Biura Promocji i Informacji Miejskiej.
Prezydent Kalisza, wraz z przedstawicielem Rady Miejskiej, radnym Tomaszem Grochowskim, wręczył Bartkowi Czarcińskiemu tiszerty, koszulki polo, polarowe bluzy, z wyhaftowanym herbem naszego miasta, przygotowane specjalnie na tę okazję przez miejskie biuro promocji.

Następnie kapitan zjadł ostatni nieliofilizowany obiad w towarzystwie najbliższych, po czym odpłynął dopingowany przez około setkę uczestników tego spotkania, którzy wzruszeni wołali ‒ pomyślnych wiatrów!  

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Zmarzła

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity