niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Kompromis w Radzie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

Kompromis w Radzie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

Dziś w ratuszu spotkała się Rada Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Podczas posiedzenia jednogłośnie przegłosowała wniosek o powołaniu zespołu roboczego ds. ewentualnego poszerzenia granic administracyjnych Miasta Kalisza. W składzie zespołu mają znaleźć się przedstawiciele wszystkich zainteresowanych gmin i powiatów.

Powyższy wniosek złożył Paweł Rajski, starosta ostrowski. Zgodnie z nim Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza, zgodził się na wykreślenie art. 4b Ustawy o samorządzie gminnym, (który mówi o szczegółowej procedurze poszerzenia granic), z przygotowanego wcześniej projektu uchwały. Prezydent przesłał autopoprawkę wyżej wymienionej uchwały Andrzejowi Plichcie, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Kalisza (w załączeniu treść pisma i autopoprawka).

Grzegorz Sapiński o wniosku przegłosowanym na dzisiejszym posiedzeniu poinformował podczas konferencji prasowej. ‒ To wielki sukces Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jestem zbudowany postawą wszystkich samorządowców uczestniczących w dzisiejszym posiedzeniu ‒ powiedział prezydent Kalisza. Jak dodał, to kompromis, dający nadzieję na dalsze, już merytoryczne, spotkania oraz działania w sprawie poszerzenia granic Kalisza.

O tym, czy uchwała w sprawie zmiany granic Miasta Kalisza wejdzie w życie zdecydują radni podczas XLVIII Sesji Rady Miejskiej Kalisza.

Biuro Komunikacji Społecznej UM w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity