sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Panorama Prosna
Strona główna >> KOMUNIKAT o czasowym przeniesieniu działalności Przedszkola Publicznego nr 1 w Kaliszu

KOMUNIKAT o czasowym przeniesieniu działalności Przedszkola Publicznego nr 1 w Kaliszu

W dniu dzisiejszym Wydział Edukacji podjął decyzję o konieczności tymczasowego przeniesienia działalności przedszkola do budynku MDK na ul. Fabrycznej 13-15 do czasu zakończenia inwestycji. Przeniesienie działalności nastąpi od poniedziałku, tj. 18 grudnia 2017 roku.

Uzasadnienie:

W dniu 12.12.17 Wydział Edukacji został poinformowany o awarii, jaka wystąpiła w toku prac wykonywanych w Przedszkolu Publicznym nr 1 na ul. Pułaskiego 52. Niezbędna w tym przedszkolu wymiana kotła ciepłowniczego z olejowego na gazowy przebiegła sprawnie bez wyłączania instalacji grzewczej. Niestety, stara instalacja c.o. okazała się na tyle niesprawna, że nie ma możliwości jej doraźnej naprawy i musi być w całości wymieniona, co było w zakresie prac rozpoczętych w ramach termomodernizacji przedszkola. Prace takie, zaplanowane pierwotnie w 2018 roku poza okresem grzewczym, będą musiały być wykonane w tej sytuacji natychmiast. Oznacza to konieczność wyłączenia ogrzewania, co oczywiście uniemożliwia funkcjonowanie przedszkola w tym budynku w okresie zimowym. Miasto Kalisz nadzorując prace inwestycyjne dołoży wszelkich starań, aby czas niezbędnych prac maksymalnie skrócić.

W związku z powyższym, działając w porozumieniu z dyrektorami MDK i Szkoły Podstawowej nr 16, Wydział Edukacji podjął decyzję o czasowym przeniesieniu działalności przedszkola do budynku MDK. Odległość między budynkiem przedszkola i MDK wynosi tylko 350 metrów, działalność MDK odbywa się głównie w godzinach popołudniowych, a sale MDK z łatwością nadają się do czasowej adaptacji na zajęcia wychowania przedszkolnego. Zapewnione zostanie także całodniowe wyżywienie dzieci. O szczegółach funkcjonowania w okresie przejściowym rodzice zostaną poinformowani na spotkaniu w dniu 14.12.17.

Wydział Edukacji

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity