niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Panorama Prosna
Strona główna >> Komunikat Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

Komunikat Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu informuje, że od 1 lutego do 31 maja 2018 roku kryta pływalnia przy ul. Łódzkiej 29 będzie wyłączona z użytkowania.

Jest to spowodowane decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Kalisza z dnia 25.01.2018 r. Jej powodem jest wynik dokonanej na zlecenie OSRiR inwentaryzacji wentylacji basenowej – w ocenie PINB nie spełnia ona obecnie obowiązujących norm.

Należy podkreślić, że obiekt został wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku, a był modernizowany w latach 90. Od tego czasu zmieniły i zaostrzyły się przepisy oraz standardy funkcjonowania takich obiektów.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Kalisza przeprowadzając kontrolę hali basenu OSRiR stwierdził, że budynek posiada aktualne przeglądy w zakresie przydatności do użytkowania oraz wszelkie aktualne badania instalacji elektrycznej i kontroli przewodów kominowych. Jedynie instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej nie otrzymała pozytywnej oceny. Inspektor nakazał decyzją administracyjną usunięcie tej nieprawidłowości w stanie technicznym hali basenu.

Decyzją Prezydenta Miasta Kalisza wszystkie zajęcia szkół kaliskich oraz większość treningów klubów sportowych na czas prowadzonych prac modernizacyjnych zostaną przeniesione do Aquaparku. 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity