środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Panorama domy
Strona główna >> Konkurs Zielony Kalisz - już wkrótce poznamy zwycięzców

Konkurs Zielony Kalisz - już wkrótce poznamy zwycięzców

Po raz 22. Miasto organizuje konkurs „Zielony Kalisz”. Laureatów poznamy 26 września, o godz. 13.00 podczas uroczystego podsumowania w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza.

Zwycięzcy odbiorą nagrody w 3 kategoriach:
- balkony, loggie i parapety,
- ogródki przydomowe/zielone podwórza,
- działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Kaliszanie zgłosili 103 obiekty, które zostały ocenione w dwóch etapach przez komisję konkursową. W pierwszym etapie komisja brała pod uwagę dwa kryteria: ogólne wrażenie estetyczne oraz oryginalność kompozycji. Obiekty zakwalifikowane do drugiego etapu zostały sfotografowane, a zdjęcia będą zaprezentowane w dzień uroczystego podsumowania konkursu.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1 100,00 zł brutto. Zdobywca drugiego miejsca: 700,00 zł brutto, trzeciego 500,00 zł brutto. Poza tym, wszyscy zostaną obdarowani zakupionymi przez Miasto upominkami, w tym roku będą to parasole.

Celem konkursu jest inicjowanie i promowanie działań mieszkańców Kalisza na rzecz poprawy estetyki miasta i utrwalenia wizerunku Kalisza jako miasta zieleni. Konkurs ten corocznie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Kalisza.

Wykonane przez kaliszan kompozycje roślinne przyczyniają się do poprawy mikroklimatu i estetyki w mieście oraz samopoczucia mieszkańców. Każda pojedyncza inicjatywa mieszkańca naszego miasta traktowana jest jako wkład do realizacji szerszej koncepcji MIASTA – OGRODU.

Oprac. i zdjęcie: Anna Błaszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity