środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Panorama domy
Strona główna >> Konsekracja świątyni na Zagorzynku

Konsekracja świątyni na Zagorzynku

W minioną sobotę prezydent Grzegorz Sapiński wziął udział w uroczystości konsekracji kościoła parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył JE ksiądz biskup Edward Janiak, dokonując poświęcenia świątyni. Konsekracja odbyła się w wyjątkowym czasie. W tym roku obchodzimy bowiem 25. rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej – fakt ten upamiętnia tablica na ścianie kościoła.

Na uroczystość przybyli licznie przedstawiciele duchowieństwa oraz parafianie, których trud i ofiarność przyczyniły się do powstania kościoła.

Życzenia wszelkiej pomyślności i owocnej pracy kapłańskiej na rzecz społeczności Diecezji Kaliskiej na ręce księdza Roberta Lewandowskiego – proboszcza parafii – złożył prezydent Grzegorz Sapiński wspólnie z Ireną Sawicką, skarbnikiem miasta Kalisza.
Dzieło, które dziś możemy podziwiać w całej okazałości, to efekt wielu lat starań i pełnej poświęcenia pracy. To z pewnością wizytówka osiedla, ale także miasta – krzyż będący zwieńczeniem budowli jest najwyższym geodezyjnie punktem w Kaliszu – podkreślał prezydent.

Tekst: Katarzyna Ciupek
Zdjęcia: Radio Rodzina

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity