niedziela, 20.05.2018 | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Krystian wygrywa w Lesznie

Krystian wygrywa w Lesznie

Krystian Sośnicki wygrał turniej bokserski w Lesznie. Złoty medal zapewnił sobie świetną walką z reprezentantem gospodarzy – Patrykiem Banakiem.

W sobotę, w leszczyńskiej hali sportowej „Ćwicznia”  odbyły się dwa turnieje: XX Turniej  Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka i  XXI Turniej Bokserski im. Janusza Stawińskiego ps. "Harcerz", których  organizatorem był miejscowy Klub Sportowy Polonia 1912. Łącznie odbyło się 17 walk, dla nas jednak najważniejszą była ta z udziałem reprezentanta KKS-u Krystiana Sośnickiego. Podopieczny trenerów Dariusza Kisiela i Jerzego Aleksandrzaka spisał się  doskonale, wygrywając jednogłośnie na punkty pojedynek z reprezentantem gospodarzy Patrykiem Banakiem. Warto przy tym dodać, że walka toczyła się w kategorii wagowej do 64 kg, a rywal kakaesiaka był cięższy o 4 kg.             

- Jestem bardzo zadowolony z wygranej Krystiana. To ogromnie pracowity chłopak, a przy  tym zawodnik, który potrafi słuchać i wcielać w życie udzielane mu wskazówki. Warto na niego stawiać – podkreśla trener Jerzy Aleksandrzak.

Na turniej do Leszna wybrała się też nasza Alicja Glapka, ale nie miała niestety okazji  do sprawdzenia swoich umiejętności, z powodu braku przeciwniczki w jej kategorii wiekowej i wagowej.

- Ala czyni coraz większe postępy, a jeśli w jej ślady, z równie dużym zaangażowaniem pójdą też najmłodsi zawodnicy naszej sekcji, na których rozwój stawiamy, w dalszej części sezonu mogą osiągnąć zupełnie niezłe wyniki – dodaje trener Dariusz Kisiel.

Tekst: Karina Zachara, fot. K, Zachara, Alicja Glapka  

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity