wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Liceum Plastyczne w murach WPA

Liceum Plastyczne w murach WPA

Dziś w ratuszu prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Piotr Łuszczykiewicz i dyrektor ZSP nr 2 w Kaliszu Janusz Matuszewski podpisalli porozumienie dotyczące udostępnienia pomieszczeń uczelni uczniom “Plastyka”.

- Kiedy dostaliśmy decyzję Rady Miasta, że nie możemy kontynuować inwestycji tak potrzebnej Liceum Plastycznemu, sytuacja była trudna. Nauczyciele i uczniowie powinni mieć komfortowe warunki funkcjonowania, tym bardziej że jest duże zainteresowanie tym profilem nauczania. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że uniwersytet zaoferował nam użyczenie potrzebnej do nauczania powierzchni. Ze wszech miar jest to dobre rozwiązanie. Dziękujemy dziekanowi i rektorowi UAM za takie podejście i zrozumienie sytuacji - powiedział prezydent Grzegorz Sapiński, który podkreślił też, że będzie zabiegał, by remont budynku przy Nowym Świecie 13, gdzie  ma mieć swoją siedzibę Liceum Plastyczne, został dokończony.

- Ta decyzja w ogóle nie wymagała od nas jakiegoś długiego namysłu. Po pierwsze, Liceum Plastyczne ma się znaleźć w siedzibie naszej dawnej, legendarnej siedzibie, przy Nowym Świecie 13, skąd duch artystów nie został wypędzony i – mam taką nadzieję – nie zostanie podczas remontu. Po drugie, to jest środowisko nam bliskie, to nasi koledzy, artyści, malarze, rzeźbiarze, których gościliśmy przecież już u siebie z różnymi wystawami. Po trzecie, zależy nam na dobrych rekrutacjach, a nie ma chyba lepszego sposobu przekonania młodych ludzi, uczniów Liceum Plastycznego, że UAM z jego kierunkami artystycznymi, i nie tylko, jest świetnym miejscem do kontynuowania nauki – dodał dziekan Piotr Łuszczykiewicz.

“Plastyk”  do swojej dyspozycji otrzymał 7 pomieszczeń w kampusie akademickim przy Nowym Świecie 28. 

Na tym współpraca między uczelnią a szkołą się nie skończy. W planach jest utworzenie i prowadzenie przez WPA klasy patronackiej i podpisanie ogólnej umowy o wspsółpracy Liceum Plastycznego z UAM.

Oprac. i zdjęcia: J. Ratajczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity