poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Noc trzy wieże
Strona główna >> Medal na torze. Kolejny sukces kolarzy KTK.

Medal na torze. Kolejny sukces kolarzy KTK.

Kolejny medal dołożyli do swojej bogatej kolekcji Konrad Trzęsowski i Adam Długaś. Juniorzy młodsi Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zajęli drugie miejsce podczas   torowych Mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich.

Kolarze KTK kontynuują dobrą passę. Zaledwie tydzień po tym jak w Godzieszach Wielkich odebrali medale szosowych mistrzostw Polski, podopieczni trenera Krzysztofa Dąbrowskiego  pokazali klasę także w rywalizacji najlepszych w kraju torowców.

Trwające od czwartku do niedzieli na welodromie w Pruszkowie współzawodnictwo juniorzy młodsi rozpoczęli spokojnie. W wyścigu punktowym  Konrad Trzęsowski był siódmy, a Adam Długaś dziesiąty. Obaj następnego dnia pojechali ambitnie w wyścigu indywidualnym na dystansie 500 metrów, plasując się tuż za podium, odpowiednio na czwartym i piątym miejscu.  W sobotę spróbowali swoich sił w madisonie. Od początku wyścigu jechali znakomicie, w każdej z siedmiu premii zdobywając punkty, w tym pięciokrotnie ich maksymalną ilość. Prowadzili zdecydowanie, wyprzedzając kolarzy grudziądzkiej Stali, jednak o ostatecznym kształcie medalowych pozycji zdecydował pechowy dla kaliszan ostatni finisz - Nasi kolarze nie wywalczyli na koniec ani jednego punktu, co zdecydowało o zajęciu przez nich drugiej lokaty, ale pomimo tego jesteśmy zadowoleni z występu w Pruszkowie - stwierdził trener Krzysztof Dąbrowski. Po zakończeniu pruszkowskich zawodów kaliska ekipa udała się do kliniki w Otwocka, gdzie kilka dni wcześniej operację złamanej miednicy przeszedł Dawid Wojtysiak, klubowy kolega, który przed kilkoma tygodniami uległ poważnemu wypadkowi podczas wyścigu w Koninie.

Zadowoleni z udziału w pruszkowskich mistrzostwach mogą być także reprezentanci UKS Koźminianka Koźminek. Podopieczni trenera Marka Cieślaka dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W wyścigu punktowym  znakomicie spisał się Dawid Pluta. Wspierany przez klubowego kolegę Szymona Potasznika punktował on na pięciu z siedmiu lotnych premii, wygrywając trzy z nich. Był bezkonkurencyjny, triumfując w całej rywalizacji z dorobkiem 43 punktów. To o dziesięć więcej od drugiego na podium Radosława Lewandowskiego z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Szymon Potasznik, który był najlepszy na ostatnim finiszu ostatecznie sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu.
Niedosyt, zawodnik Koźminianki zaspokoił w piątek, wygrywając rywalizację w scratchu. Tym razem pomagał mu Dawid Pluta, który ostatecznie był ósmy.
Podczas Mistrzostw Polski elity, w wyścigu na dystansie 4 kilometrów wystartował także junior UKS Koźminianka Koźminek - Wiktor Richter. W konfrontacji z reprezentantami kraju i bardziej doświadczonymi rywalami pokazał, że niebawem dołączy do ścisłej czołówki. Z czasem 4:36.154 zajął wysokie jedenaste miejsce.

Tekst: Karina Zachara, fot. KTK Kalisz

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym juniorów młodszych
konkurencje nieolimpijskie
Pruszków, 5-8 października 2017 r.

wyścig punktowy/70 rund - 1. Dawid Pluta/UKS Koźminianka Koźminek/43, 2. Radosław Lewandowski/ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/33, 3. Dawid Kuderczak/KLTC Konin/24, ... 5. Szymon Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek/13, ... 7. Konrad Trzęsowski/6, ... 10. Adam Długaś/obaj KTK Kalisz/1, ... 19. Miłosz Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek
wyścig indywidualny na dystansie 500 m - 1. Michał Gałka/UKS Copernicus SMS Toruń/34.908, 2. Mateusz Sztrauch/KLTC Konin/34.915, 3. Robert Rzepka/UKS Imielin Team/34.920, 4. Konrad Trzęsowski/35.129, 5. Adam Długaś/obaj KTK Kalisz/35.215, ... 9. Szymon Potasznik/35.767, ... 19. Dawid Pluta/obaj UKS Koźminianka Koźminek/36.709, ... 26. Mateusz Janiak/KTK Kalisz/38.524, ... 31. Miłosz Potasznik/wszyscy UKS Koźminianka Koźminek/40.965
scratch/30 rund - 1. Szymon Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek, 2. Robert Rzepka/UKS Imielin Team, 3. Wiktor Sasin/LUKS Dwójka Stryków, ... 8. Dawid Pluta/UKS Koźminianka Koźminek, ... 18. Konrad Trzęsowski, ... 23. Adam Długaś, 24. Mateusz Janiak/wszyscy KTK Kalisz
madison/80 rund - 1. Radosław Lewandowski, Jakub Krysztofiak/ALSK Stal Ocetix Iglotex Grudziądz//32, 2. Konrad Trzęsowski, Adam Długaś/KTK Kalisz/29, 3. Dawid Wiśniewski, Kacper Simiński/KS Społem Ulisse Central Łódź/16

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity