środa, 25.04.2018 | Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Kogutek wiosna
Strona główna >> Medale i nowe rekordy. Kakaesiacy pływali w Olsztynie

Medale i nowe rekordy. Kakaesiacy pływali w Olsztynie

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego podczas zorganizowanych w dniach 7-9 lipca w Olsztynie Letnich Mistrzostw Polski 14-latków. Dwukrotnie na podium stawał Mikołaj Biedka, a pozostali podopieczni Dominika Grudzińskiego i Bartłomieja Strońskiego w każdym swoim starcie poprawiali rekordy życiowe.

Mikołaj Biedka przyzwyczaił nas już do medalowych miejsc podczas zawodów rangi mistrzowskiej, a w Olsztynie po raz kolejny potwierdził, że należy do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Dwukrotnie sięgnął po brązowy medal -  na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym -  bardzo wyraźnie poprawiając przy tym swoje „życiówki”.

- Niewiele zabrakło też do miejsca medalowego na 200 metrów stylem  klasycznym. Mimo poprawy rekordu życiowego aż o 6 sekund Mikołaj musiał zadowolić się czwartym  miejscem,  które oczywiście też jest olbrzymim sukcesem  - podsumowuje trener Dominik Grudziński, dodając - Mikołaj pokazał także, że pozostałe style pływackie nie są mu obce. Dwa razy meldował się w finałach w konkurencjach 50 m stylem motylkowym, gdzie był ósmy oraz 200 m stylem dowolnym, gdzie zajął siódme miejsce . Podczas obu startów znów śrubował swoje rekordy życiowe.

Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowała się też Julia Maik, która pomimo trzydniowej choroby tuż przed startem, podjęła walkę z rywalkami należącymi do krajowej czołówki. – Julia trzy razy zameldowała się w najlepszej ósemce w kraju. Zawodniczka, która pływanie trenuje od niedawna, po raz kolejny potwierdziła przynależność do krajowej czołówki na dystansach sprinterskich. Na 50 m stylem dowolnym była piąta -  z nowym rekordem życiowym 27.66, a na 100 metrów stylem dowolnym siódma, również z rekordem życiowym 1:00.53, poprawionym o 1,5 sekundy. Dotarła też do finału A na 50 m stylem grzbietowym,  poprawiając rekord życiowy o 0,5 sekundy, ale niestety podczas startu ześlizgnęła się ze słupka – relacjonuje trener Grudziński.

Dwukrotnie o finał B, czyli pierwszą dwudziestkę w kraju, otarła się Julia Łakomiak, która w każdym starcie także poprawiała najlepsze dotychczasowe wyniki. Na swoich koronnych  dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym zajęła odpowiednio 22. i 23. miejsce, a na 200 m klasykiem poprawiła „życiówkę” aż o sześć sekund. Pozostali zawodnicy z tego rocznika też mogą pochwalić się nowymi rekordami. Wiktor Biskup oraz Kornela Kalek w każdym ze swoich startów poprawiali dotychczasowe wyniki. -  Reasumując, nasi zawodnicy aż osiem razy startowali w finałach A, co oznacza, że znaleźli się w najlepszych „ósemkach” w kraju, oraz dwukrotnie stawali na podium, co jak na grupę pięcioosobową jest wielkim powodem do dumy – cieszy się Dominik Grudziński.

W odbywających się w Olsztynie mistrzostwach wystartowało też dwóch podopiecznych Bartłomieja Strońskiego: Dawid Świderski i Maksymilian Moczulski, którzy także  bili rekordy życiowe. W klasyfikacji punktowej Kaliski Klub Sportowy uplasował się na wysokim 19. miejscu, wśród 146 startujących w zawodach klubów.

Tekst: Karina Zachara, fot. Dominik Grudziński

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity