poniedziałek, 23.04.2018 | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Panorama Prosna
Strona główna >> Miasto Kalisz wprowadza inteligentne rozwiązania. Modernizujemy oświetlenie uliczne i drogowe

Miasto Kalisz wprowadza inteligentne rozwiązania. Modernizujemy oświetlenie uliczne i drogowe

Kalisz konsekwentnie realizuje ideę cyfrowej transformacji i chętnie korzystaja z rozwiązań smart city. Jednym z nich jest inteligentne oświetlenie firmy Philips Lighting, wykorzystujące system CityTouch i technologię LED. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mieszkańcy czują się bezpieczniej, a miasta mogą lepiej zarządzać infrastrukturą miejską, a także oszczędzać energię i pieniądze.

- Do technologii LED i systemu Philips CityTouch przekonały nas głównie dwa czynniki – oszczędności oraz większa kontrola nad oświetleniem. Zależało nam na zmniejszeniu zużycia energii i dopasowaniu natężenia światła do naszych realnych potrzeb. Nie wszędzie światło musi się świecić o tych samym godzinach z tą samą mocą. Można nim sterować. A to pozwala nam zmniejszyć zużycie energii i tym samym ograniczyć wydatki - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Modernizacja oświetlenia miejskiego to zwiększenie komfortu mieszkańców oraz inwestycja w nowe technologie, które ograniczą zużycie energii elektrycznej i będą proekologiczne. Czuwająca nad całym procesem modernizacji spółka oświetleniowa OUID z powodzeniem zrealizowała wszystkie przyjęte założenia, integrując poszczególne elementy projektu. Zaproponowane przez nią rozwiązania są skalowalne i w razie potrzeby zapewniają możliwość rozbudowy o kolejne elementy.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat przedsiewzięcia, które znajdują się w załączonej ulotce.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity