poniedziałek, 18.12.2017 | Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Kalisz

Młode duchem najstarsze miasto w Polsce
Panorama domy
Strona główna >> Miasto zaprasza kupców

Miasto zaprasza kupców

W miniony wtorek, 4 marca odbyło się spotkanie Barbary Gmerek, wiceprezydent Kalisza z przedstawicielami środowisk kupieckich z targowiska przy Nowym Rynku oraz ul. 3 Maja. Zgodnie z ustaleniami, pani wiceprezydent oczekuje teraz na kontakt ze strony kupców obu targowisk.

Jednym z tematów, o którym wiceprezydent Barbara Gmerek chciałaby rozmawiać na kolejnym spotkaniu jest przedstawienie koncepcji nowej hali targowej z parkingami usytuowanymi na terenie obecnego targowiska przy ul. 3 Maja. Przewidywany koszt tych inwestycji to około 20 mln złotych. Większą część środków Miasto chciałoby pozyskać z funduszy zewnętrznych.

Na nowym targowisku znalazłoby się miejsce dla obecnych kupców, handlujących na placu przy ul. 3 Maja, kupców z targowiska przy Nowym Rynku - zainteresowanych przeniesieniem w nowe miejsce, a także rolników sprzedających swoje produkty. Powstałby tam również dwupoziomowy parking służący kupcom, kupującym i osobom przyjeżdżającym do miasta.

Wtorkowe spotkanie to zaproszenie kupców do dyskusji, dlatego też wiceprezydent Barbara Gmerek przedstawia koncepcję zagospodarowania targowiska przy ul. 3 Maja i oczekuje na konkretne rozmowy z kupcami.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity