piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Flora
Strona główna >> Miejski finał WOŚP 2018 podsumowany

Miejski finał WOŚP 2018 podsumowany

341.996.38 zł - to kwota, którą udało się zebrać w Kaliszu i podległych mu sztabach, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To oznacza, że w najstarszych polskim mieście i okolicy padł kolejny rekord.

W szkołach na terenie miasta i powiatu zebrano ponad 260 tysięcy. Prawie 30 tysięcy przyniosły wielkoorkiestrowe licytacje. Ponad 82 tysiące zebrali wolontariusze indywidualni, którzy bezpośrednio zgłosili się w OSRiR. Ponad 36 tysięcy zebrali wolontariusze sztabu WOŚP w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. - Bardzo dobre wyniki uzyskały samodzielne podsztaby, które na terenie Kalisza zorganizowały szkoły i różne organizacje młodzieżowe - mówi wiceprezydent Artur Kijewski. - Najwięcej zebrało IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego. Do puszek kwestujących z IV LO trafiło 18 212 złotych. Znakomicie wypadły też pozostałe kaliskie podsztaby: Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 18 i V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego. 

Spośród podległych Kaliszowi samodzielnych sztabów, najskuteczniejsi byli kwestujący w Nowych Skalmierzycach. Zabrano tam 36 244 złotych. Bardzo dobre rezultaty uzyskali także kwestujący w Brzezinach, Piątku Małym i Tłokini Wielkiej. - Chcę serdecznie podziękować wszystkim, biorącym udział w tegorocznym finale - mówił podczas dzisiejszego podsumowania 26. finału WOŚP Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR i szef kaliskiego sztabu. - To dzięki waszemu zaangażowaniu padł kolejny rekord. Liczę na waszą aktywność w przyszłym roku. 

Podczas tegorocznego finału w kaliskiej Arenie bawiło się ponad 6 tysięcy osób. Ci, którzy zdecydowali się wspomóc akcję licytowali m.in. złote serduszko, spacer z prezydentem Grzegorzem Sapińskim zakończony lunchem, koszulkę z podpisem Marcina Gortata oraz  zaproszenie na loty widowiskowe parolotnią. Muzyczną gwiazdą tegorocznego finału była grupa Red Lips.

Oprac. Tomasz Staszczyk
Fot. OSRiR w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity