sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Mistrzowski hat-trick kaliskich Amberek

Mistrzowski hat-trick kaliskich Amberek

Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz zostały mistrzyniami Wielkopolski. W finale tegorocznej Licealiady pokonały zespół LO SMS PTPS Piła. To trzeci z rzędu mistrzowski tytuł podopiecznych Daniela Przybylskiego.

Finałowe zmagania odbyły się w środę, w Kaliszu. W hali Arena i hali VII LO zmierzyły się cztery najlepsze zespoły z województwa. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wiceprezydent miasta Tomasz Rogoziński. W pierwszym półfinale broniące mistrzowskiego tytułu kaliskie Amberki pewnie pokonały reprezentację III Liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (25:9, 25:5). W drugim półfinale spotkały się ZSGD Poznań i LO SMS Piła. Pojedynek wygrały reprezentantki Piły i to one  były rywalkami siatkarek z VII LO w starciu o mistrzowski tytuł. Podopieczne trenera Daniela Przybylskiego nie pozostawiły żadnych złudzeń. Finałowy mecz wygrały 2:0 (25:21, 25:16), tym samym trzeci raz z rzędu mogą poszczycić się mianem mistrzyń Wielkopolski. O tytuł najlepszych w kraju powalczą w finale mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Wieliczce.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Finał wojewódzki XIX Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt – Licealiada 2018, Kalisz 11.04.2018r.
Kolejność końcowa:
1. VII LO SMS Amber Kalisz
2. LO SMS Piła
3. ZSGD Poznań 
4. III LO w Kaliszu
Najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn:
1. Marcelina Basińska – VII LO SMS Kalisz
2. Marta Dulat - LO SMS Piła 
3. Agata Sklepik - ZSGD Poznań 
4. Julia Sztandera - III LO Kalisz
VII LO SMS Amber Kalisz: Patrycja Rykała, Olga Nowakowska, Gaja Skalska, Martyna Felińska, Magda Lachman, Nicola Osiewała, Klaudia Nowakowska, Marcelina Basińska, Natalia Stec,  Agata Olejniczak, Marta Maciejewska, Katarzyna Bojko, Paulina Borgiasz, Wiktoria Mazur. Trener: Daniel Przybylski, statystyk: Nikolas Przybylski.


 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity