sobota, 24.03.2018 | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Kogutek wiosna
Strona główna >> Mit Małego Miasta na kaliskich przystankach

Mit Małego Miasta na kaliskich przystankach

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu prezentuje kolejną odsłonę „Postoju ze sztuką”. Tym razem na kaliskich przystankach autobusowych pokazujemy fragmenty tekstów z „Mitu Małego Miasta” Macieja Cholewy.

Nowa odsłona „Postoju ze sztuką” jest częścią trwającej w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina wystawy pt. „Słońce też zachodzi”. Prezentowane na niej prace młodych artystów z Polski i Białorusi skupiają się na społecznościach małych miast, w które sami zdecydowali się wrosnąć.

„Mity Małego Miasta” Macieja Cholewy zawierają opisy fikcyjnego, uniwersalnego Małego Miasta przeplatane literackimi interpretacjami historii jakie wydarzyły się w jego rodzinnym Radzionkowie.

Prace prezentowane są na 6 przystankach – przy ul. Harcerskiej/Rogatka, Wojska Polskiego/Kosmos, pl. Jana Pawła II, ul. Parczewskiego, Nowy Rynek/Babina oraz Złoty Róg.

Maciej Cholewa – artysta wizualny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Tworzy instalacje, wideo, obiekty, słuchowiska, opowiadania. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie magazynu SZUM w konkursie Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2016 i został nominowany do Nagrody Fundacji Grey House. W 2017 roku w Bytomskim BWA Kronika został zorganizowany debiutancki pokaz artysty pod tytułem Mit małego miasta. Mieszka i pracuje w Radzionkowie.

źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity