piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Panorama Prosna
Strona główna >> Młodzi recytatorzy nagrodzeni

Młodzi recytatorzy nagrodzeni

Katarzyna Zgarda ze Szkoły Podstawowej nr 14 i Jerzy Sobczyk z kaliskiej "16" pogratulowali sobie nawzajem zdobycia tytułu "Najlepszego recytatora roku szkolnego 2016/2017". 

W sobotnie przedpołudnie, 8 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał konkursu recytatorskiego "Zabawa z Poezją". W recytatorskie szranki stanęło 30 uczniów ze szkół podstawowych, którzy wejściówki do finału zdobyli podczas wcześniejszych eliminacji.

Jury w składzie: Beata Paszak, dyrektor MDK, Elżbieta Orłowska, Małgorzata Piechowiak i Rafał Paczkowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0 - III: I. miejsce - Jerzy Sobczyk z SP nr 16; cztery równorzędne wyróżnienia: Laura Królak z SP nr 10, Michał Owsiany i Gabriela Noskowska z SP 17 oraz  Maja Kaczmarek z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Korzeniewie. W kategorii klas IV - VI: I. miejsce Katarzyna Zgarda ze SP nr 14, II. miejsce Matylda Szuszkiewicz z SP 16 i III. miejsce Weronika Banaszak z SP w Droszewie.

Wszyscy finaliści, oprócz miłego przyjęcia i gromkich braw od publiczności, otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci nagrody książkowe, a zdobywcy tytułu "Najlepszego Recytatora" statuetki ufundowane przez organizatorów. Konkurs Recytatorski "Zabawa z Poezją" jest wspólnym przedsięwzięciem Młodzieżowego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. Formuła konkursu pozwala nam w atrakcyjnej formie realizować wspólny cel - popularyzować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, a w XXI wieku to niełatwe zadanie.

Tekst i zdjęcia: MDK

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity