sobota, 26.05.2018 | Imieniny: Filipa, Pauliny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Młodzież miast partnerskich Hamm zrealizuje wspólny projekt

Młodzież miast partnerskich Hamm zrealizuje wspólny projekt

Ewa Ratajczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Violetta Graczyk z Młodzieżowego Domu Kultury wzięły udział w spotkaniu przygotowawczym dotyczącym unijnego projektu młodzieżowego „Kultura spotyka kultury”, które odbyło się w dniach 11-13 maja w partnerskim mieście Kalisza – Hamm.

Projekt jest skierowany do młodzieży miast partnerskich Hamm z krajów takich jak: Turcja, Francja, Anglia, Włochy, Bośnia i Hercegowina oraz Polska. Organizatorem projektu jest miasto Hamm. W spotkaniu ustalającym istotne szczegóły przedsięwzięcia uczestniczyli opiekunowie grup młodzieży, która weźmie udział w projekcie.

Wśród nich znajdą się także uczniowie kaliskiego Liceum Plastycznego, Technikum Budowy Fortepianów i Młodzieżowego Domu Kultury.

Międzynarodowy projekt zaplanowany na początek sierpnia będzie polegał na opracowaniu choreografii tanecznej i utworów na dwa big bandy oraz wykonaniu muralu na ścianie budynku w centrum Hamm. Działania muzyczne i taneczne zostaną zaprezentowane w Maximilianparku jako podsumowanie projektu.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, dzięki czemu uczestnicy nie będą ponosili kosztów pobytu ani dojazdu.

Oprac. Katarzyna Ciupek
zdjęcia: Ewa Ratajczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity