sobota, 21.04.2018 | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Multimedalistka z Kalisza. Alicja Tchórz zdominowała mistrzostwa Polski

Multimedalistka z Kalisza. Alicja Tchórz zdominowała mistrzostwa Polski

W pięknym  stylu kończy rok Alicja Tchórz. Podczas rozegranych w Łodzi Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu kaliszanka zdobyła aż 10 medali, w tym osiem złotych. Ponadto przyznano jej tytuł najlepszej zawodniczki imprezy.

Nie dalej jak tydzień przed świętami, w Kopenhadze, wywalczyła srebrny medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie. Na tym jednak nie zamierzała poprzestać i doskonałą formę potwierdziła również w odbywającym się tuż po powrocie z Dani, krajowym czempionacie. Już pierwszego dnia odbywających się w  Łódzkiej Zatoce Sportu mistrzostw Polski, które zgromadziły czołówkę polskich pływaków, wychowanka trenera Macieja Siemianowskiego w UKS Delfin Kalisz, reprezentująca obecnie barwy JUVENII Wrocław, sięgnęła po trzy krążki. W sumie zdobyła ich aż dziesięć.

Złote medale wywalczyła w startach indywidulanych na 50 i 100m stylem grzbietowym oraz 100 i 200m stylem zmiennym. Kolejne cztery krążki z najcenniejszego kruszcu dołożyła płynąc w sztafetach z klubowymi koleżankami: na 4x50m i 4x100m stylem zmiennym (w obu startach poprawiając rekordy Polski) oraz 4x100m i 4x200m stylem dowolnym. Medalowe żniwo uzupełniła srebrem w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym i brązem
w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym.

- Ala nie tylko wygrała klasyfikację medalową, ale też uznana została najlepszą zawodniczką za najbardziej wartościowy wynik punktowy (trzy najlepsze wyniki uzyskane podczas mistrzostw). Za najlepszy kobiecy wynik  zawodów otrzymała nagrodę Rektora Politechniki Łódzkiej. Wśród mężczyzn nagrodę tę wywalczył Radosław Kawęcki – informuje trener Maciej Siemianowski.

Tekst: Karina Zachara, fot. megatiming.pl, fanpage Alicji Tchórz
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity