sobota, 24.03.2018 | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Na ludową nutę w DPS-ie

Na ludową nutę w DPS-ie

9 sierpnia, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu odbył się piknik pod hasłem "Na ludową nutę". Zaproszenie na imprezę przyjęli  m.in. wiceprezydent Barbara Gmerek i wiceprzewodniczący rady miejskiej, Zbigniew Włodarek.

Podczas otwarcia imprezy głos zabrała m.in. wiceprezydent Kalisza. - Klasyk pisał, że „ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić” – mówiła Barbara Gmerek. - Wielu seniorów, mieszkańców domu pomocy społecznej może być wzorem dla osób znacznie młodszych. Jesteście państwo dowodem na to, że w zaawansowanym wieku wciąż można czerpać radość z takich, jak to dzisiejsze, spotkań. Przyjmijcie proszę najlepsze życzenia, które składam wam w imieniu pana Grzegorza Sapińskiego, prezydenta Kalisza.

Imprezę uświetniły występy zespołów ludowych. Dla mieszkańców DPS i gości wystąpiły Opatowianki i Stawiszynianki. Dodatkową atrakcją były regionalne stroje kaliskie z charakterystycznymi białymi czepcami. Do zabawy przygrywał mieszkańcom Waldemar Przyłęcki. W przerwach od muzyki odbywały się liczne konkursy. Organizatorzy zapewnili poczęstunek nawiązujący do kuchni ludowej.

Oprac. Tomasz Staszczyk

Fot. Tomasz Staszczyk/DPS w Kaliszu

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity