wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Łódź Calisia na Prośnie
Strona główna >> Najlepsi tancerze walczyli w Kaliszu o mistrzostwo Europy

Najlepsi tancerze walczyli w Kaliszu o mistrzostwo Europy

Najlepsi tancerze z ośmiu krajów europejskich w miniony weekend zaprezentowali swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy Formacji Latynoamerykańskich, zorganizowanych w Hali Kalisz Arena.

- Mistrzostwa Europy Formacji Latynoamerykańskich to wyjątkowe wydarzenie. Jako gospodarz miasta jestem dumny, że możemy gościć w Kaliszu tancerki i tancerzy, którzy  dzięki swej pasji obdarzają nas pozytywną energią i dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń – mówił prezydent Grzegorz Sapiński podczas otwarcia mistrzostw. - Na jeden dzień Kalisz stał się taneczną stolicą Europy. Dziękuję organizatorom i uczestnikom. Wasze zaangażowanie, oddanie i entuzjazm sprawiają, że kaliszanie na długo zapamiętają te mistrzostwa. To wielkie wyróżnienie dla miasta. Jesteśmy zaszczyceni, że po raz pierwszy uczestniczymy w tak wspaniałym widowisku, z wyjątkową choreografią, zachwycającymi strojami i jedynymi w swoim rodzaju profesjonalistami.

Zespoły złożone z 8 par, pokazały wyjątkowe choreografie z elementami samby, cza czy, rumby, paso doble i jive’a.
W hali Kalisz Arena zobaczyliśmy tancerzy z Austrii, Białorusi, Anglii, Holandii, Rosji, Niemiec, Węgier i Polski. Nasz kraj reprezentowały formacje „Efekt” Oświęcim i CMG Radom – współorganizator imprezy. Zawody, pod honorowym patronatem prezydenta Grzegorza Sapińskiego, zorganizował Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Mistrzem Europy została formacja Grün-Gold-Club Bremen. Wicemistrzostwo trafiło do rosyjskiej ekipy Dueta A Perm. Trzecie miejsce zajęła ekipa FG TTC Rot-Weiss-Silber Bochum e.V. - 1. TSZ Velbert. Kolejne miejsca w finale zajęli: Duet B Perm, TSC Schwarz Gold A-Team Latin i HSV Zwölfaxing A-Team. 

Mistrzostwa Europy Formacji Latynoamerykańskich zostały rozgrywane w ramach Światowej Federacji Tańca Sportowego – WDSF i polskiej Federacji Tańca Sportowego.

W trakcie zawodów wystąpili także kaliscy tancerze z Sieraszewski Dance Studio oraz Fabryki Tańca Różańscy.

Oprac. Anna Błaszczyk
Zdjęcia: Andrzej Kurzyński

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity