niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Panorama Prosna
Strona główna >> Narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP

Narada roczna w Komendzie Miejskiej PSP

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyła się dziś narada roczna z udziałem samorządowców z obszaru działania KM PSP, w tym prezydenta Grzegorza Sapińskiego, a także zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Podczas spotkania Komendant Miejski PSP st. kpt. mgr inż. Sławomir Kotoński zapoznał zebranych z działaniami podejmowanymi przez strażaków w 2017 roku.
Liczba zdarzeń z obszaru miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego w minionym roku wyniosła 2421. Najwięcej interwencji powstało w związku z dwiema nawałnicami – w sierpniu i październiku – oraz owadami błonkoskrzydłymi.

Komendant poinformował o najgroźniejszych zdarzeniach, z którymi zmagali się strażacy. Przedstawił również dane dotyczące m.in. ćwiczeń z zakresu sprawdzania praktycznego funkcjonowania służb ratowniczych miasta i powiatu, współpracy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, przeprowadzonych kontroli obiektów użyteczności publicznej. Podsumował również akcje prewencyjne prowadzone wśród seniorów oraz dzieci i młodzieży.

Podczas narady przedstawiono dane dotyczące podejmowanych inwestycji oraz wsparcia finansowego i rzeczowego, udzielanego m.in. przez Miasto Kalisz.

- Dziękuję za służbę, którą z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pełnicie w Kaliszu. Wasza wytężona praca codziennie przyczynia się do wzrostu poczucia naszego bezpieczeństwa – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Na naradzie obecny był również Zbigniew Włodarek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity