piątek, 22.06.2018 | Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana
Panorama domy
Strona główna >> Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Kaliscy samorządowcy apelują o uwagę i przekazywanie odpowiednim służbom informacji o szukających schronienia na terenie miasta.

W okresie jesienno-zimowym osoby bezdomne narażone są na szczególne niebezpieczeństwo. - Często szukają schronienia w pustostanach, czy miejscach, które ze względu na aurę, kompletnie się do tego celu nie nadają - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Miasto, we współpracy z organizacjami rządowymi przygotuje w tym okresie miejsca noclegowe i ogrzewalnie, gdzie można przenocować, dostać ciepły posiłek, czy po prostu ogrzać się.

W tej chwili na terenie miasta znajduje się 56 wolnych miejsc noclegowych dla osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Kaliskie służby apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, które w okresie zimowym narażone są na śmiertelne wychłodzenie organizmu. - Są na terenie miasta punkty, m.in. w Caritas, w których można zgłaszać podobne sytuacje - dodaje prezydent Sapiński. - Pamiętajmy, że powiadomienie odpowiednich służb może komuś uratować życie.

W załączniku znajduje się wykaz noclegowni, schronisk i jadłodajni na terenie Kalisza.

Oprac. Tomasz Staszczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity