wtorek, 19.06.2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Noc w stylu lat 20.

Noc w stylu lat 20.

Dziś w Kaliszu rozpoczęła się kolejna edycja Nocy Kultury, Nocy Bibliotek. Wśród wielu instytucji, które otworzyły swoje podwoje dla mieszkańców miasta późnym wieczorem, jest m.in. Filia nr 4 Miejskiej Bibliotek Publicznej im. Adama Asnyka.

W książnicy przy al. Wolności Noc Kultury, Noc Bibliotek przybrała szczególny charakter, bowiem zabawa została zorganizowana w stylu lat 20. Impreza rozpoczęła się o g. 18.00 uroczystym przekazaniem bibliotece 80 pozycji książkowych, które zostały zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego. Publikacje przekazał symbolicznie dyrektorowi MBP Adamowi Borowiakowi i kierownik Filii nr 4 Grażynie Handke prezydent miasta Kalisza Grzegorz Sapiński. Włodarz naszego miasta wręczył też upominki uczestnikom konkursu przeprowadzonego na miejskim profilu na Facebooku „Kalisz – dopisz swoją historię” na cytaty z twórczości Asnyka. Zaproponowane fragmenty wierszy poety można spotkać teraz na kaliskich przystankach autobusowych. Znalazły się one także na gadżetach miejskich promujących Rok Asnyka w Kaliszu.

W programie Nocy Kultury, Nocy Bibliotek w Filii nr 4 znalazły się też m.in.: program artystyczny w wykonaniu słuchaczy Studium Animatorów Kultury pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”, kalambury, quiz o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, teatrzyk kamishibai,  występ studentów WPA UAM „Jak w kabarecie”, zabawa rodzinna pod hasłem „Znam piosenkę”, a także program z fragmentami z polskiej literatury międzywojennej pt. „Dobranocka dla dorosłych”, warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych, gry planszowe oraz stanowisko, na którym każda z pań może skorzystać z makijażu stylizowanego na lata 20. Jest jeszcze czas, by przenieść się w czasie – zabawa ma bowiem potrwać do północy.

Oprac. i zdjęcia J. Ratajczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity