środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Nocny widok ze szpitala
Strona główna >> Nowe Solarisy na ulicach miasta

Nowe Solarisy na ulicach miasta

Dziś, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego na ulice Kalisza wyjechały nowe, niskopodłogowe, przyjazne dla środowiska i pasażerów, autobusy.

Aby zagwarantować jak najwyższą jakość i komfort podróży, autobusy wyposażone zostały w szereg nowoczesnych rozwiązań i udogodnień dla pasażerów. Mimo, że jeden z systemów odpowiedzialny za sprzedaż biletów i obsługę kart elektronicznych przysporzył problemów, prace wdrożeniowe zostały zakończone i autobusy już obsługują pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych. Za okres opóźnienia kaliski przewoźnik oczekuje rekompensaty od dostawcy autobusów, zgodnie z procedurą i zapisami zwartymi w umowie.

Mieszkańcy Kalisza mogą korzystać z autobusów i rozwiązań, które zostały w nich zastosowane, takich jak np. elektroniczne, wyraźne, klapkowo-ledowe tablice kierunkowe nowej generacji, system obsługujący kasowniki z wyświetlaczem dotykowym czy całopojazdowa klimatyzacja. Gniazda USB do ładowania telefonów w przestrzeni pasażerskiej i bezpłatny dostęp do internetu poprzez Wi-Fi powodują, że nowe autobusy są przyjazne pasażerom korzystającym z nowych rozwiązań technologicznych i multimedialnych.

Osobom starszym wygodę zapewnia niska podłoga na całej długości autobusu, a niepełnosprawnym rampa, specjalnie wydzielone miejsce dla wózków, czy oznaczenia w języku Braillea. Samochód został wyposażony w kącik ze specjalnie dedykowanym laminatem i tapicerką siedzeń, przeznaczony dla matek z dziećmi.

Bezpieczeństwo pasażerów zapewnia podłoga pokryta wykładziną przeciwpoślizgową bez stopni poprzecznych, automatyczny system wykrywania i gaszenia pożarów w komorze silnika oraz system monitoringu zapewniający rejestrację i podgląd całego wnętrza autobusu.  

Oprac. Kaliskie Linie Autobusowe

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity