środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Kogutek wiosna
Strona główna >> Nowoczesny sprzęt od Energi już służy kaliszanom

Nowoczesny sprzęt od Energi już służy kaliszanom

Kalisz zwyciężył w  w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”. Nagrodą jest nowoczesny sprzęt AGD o łącznej wartości 10.000 złotych, który dziś  Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza oraz organizatorzy przekazali przedstawicielom ośmiu kaliskich placówek.

- Dziękuję wszystkim, którzy docenili urodę naszego miasta i oddali na nie głos. Pokazaliśmy, że jesteśmy najpiękniejszym miastem w Wielkopolsce i jednocześnie zdobyliśmy cenne nagrody, które mamy przyjemność przekazać potrzebującym - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Pomagamy nieustająco, ale każde kolejne wsparcie jest nieocenione. Nagrody od Energii przeznaczyliśmy na potrzeby kaliskich placówek. Lodówki, pralki, kuchenki i inne energooszczędne urządzenia usprawnią funkcjonowanie poszczególnych jednostek. Jeszcze raz dziękuję organizatorom – firmie Energa oraz wszystkim, którzy oddali głos na nasze miasto. Dziękuję także grupie skupionej wokół Szkoły Podstawowej nr 17, przy współudziale pani Mai Wybornej udało się uzyskać wiele głosów.

Sprzęt przekazali: Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza oraz Artur Dembny, dyrektor Biura Sprzedaży Regionalnej w ENERGA Obrót SA i Marta Doruch, specjalista ds. sprzedaży, Wydział Sprzedaży Południe.

- Cieszę się, że Kalisz tak aktywnie uczestniczył w głosowaniu. To już ósma edycja konkursu, który pozwala m.in. na integrację społeczności lokalnej. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu po raz pierwszy udało się w Kaliszu osiągnąć taki wynik. Wszyscy zachęcaliśmy do głosowania, w tym pan prezydent na swoim facebooku – powiedział Artur Dembny, dyrektor Biura Sprzedaży Regionalnej w ENERGA Obrót SA. - Oświetlenie w Kaliszu było bardzo ładne, gratuluję panu prezydentowi, wygrana jest jak najbardziej zasłużona. Mam nadzieje, że za rok zwyciężymy.

Nagrody trafiły do: Centrum Interwencji Kryzysowej, kaliskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Domu Dziecka, Caritas Diecezji Kaliskiej, Domu Pomocy Społecznej, Dziennego  Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W imieniu obdarowanych podziękowania złożyli: Eugenia Jahura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Paweł Kołeczko, prezes kaliskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.    

Firma Energa Obrót SA przekazała: dwie kuchnie, zmywarkę, dwie chłodziarko-zamrażarki, dwa blendery i kuchnię mikrofalową.

Przez blisko dwa miesiące mieszkańcy całej Polski oddawali głosy w plebiscycie miast „Świeć się z Energą”. Po ich zliczeniu wyłoniono najpierw regionalnych zwycięzców, a w ostatnim etapie głosowania wybrano zwycięską miejscowość. W I etapie plebiscytu, oprócz Kalisza, brały udział również inne miasta z województwa wielkopolskiego, m.in. Września, Piła, Jarocin oraz stolica regionu – Poznań. Jednak to Kalisz zdobył najwięcej głosów w województwie i przeszedł do finału zabawy.

Grupa Energa, dzięki akcji „Świeć się z Energą” już od 8 lat wspiera potrzebujących w całej Polsce. Pomoc, która ułatwia życie, na przestrzeni lat trafiła już do ponad 150 placówek w całym kraju m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej. W tym roku dzięki blisko 150 tys. głosujących w plebiscycie, trafiła do kolejnych placówek, również w Kaliszu. 

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity