niedziela, 27.05.2018 | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Łódź Calisia z teatrem
Strona główna >> Nowy Główny Rynek

Nowy Główny Rynek

Urząd Miejski w Kaliszu jest już w posiadaniu dokumentacji projektowej zagospodarowania Głównego Rynku. Wykonawca dostarczył ją do Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji kaliskiego magistratu, następnie została przekazana do Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury, w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Obecnie w Wydziale Rozbudowy Miasta i Inwestycji przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. W najbliższym czasie będzie ogłoszone postępowanie przetargowe i zostanie wyłoniony wykonawca.

Dokumentacja projektowa obejmuje m.in. wymianę całej nawierzchni rynku, nasadzenia drzew, wykonanie klombu, montaż ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablicy informacyjnej, fontanny posadzkowej, poidełka, stacji hotspot z ładowarką USB.

Powstaną także nowe pawilony dla kwiaciarek, makieta śródmieścia, regał biblioteczny. Z tyłu ratusza zostanie uwidoczniony wykop archeologiczny, pokazujący warstwy bruku, jakie zachowały się w kolejnych latach w tej części rynku, (będzie on przeszklony).

Będą wyeksponowane: zabytkowa studnia, odkryta podczas badań archeologicznych, i pompa ręczna. Ponadto, dokumentacja zawiera oświetlenie uliczne, iluminacje świetlne, podświetlenie architektury.

Zgodnie z wytycznymi konserwator zabytków, studnia będzie wkomponowana w klomb, wokół wyłożona kamienną kostką brukową. Zostanie ona nadbudowana w pełnym zarysie ponad poziom posadzki rynku. Zaprojektowane jest także zakrycie wlotu studni ozdobną metalową kratą.

W załączniku znajduje się rozwiązanie układu przestrzennego na Głównym Rynku.

Biuro Komunikacji Społecznej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity