środa, 20.06.2018 | Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny
Panorama domy
Strona główna >> Nowy park linowy zaprasza

Nowy park linowy zaprasza

Kaliszanie już mogą korzystać z nowego parku linowego. - To kolejna ważna inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Zdrowie mieszkańców i rozwój sportu to jeden z moich priorytetów, dlatego osobiście zabiegałem o to, by powstało nowe miejsce rozrywki, w którym dzieci i dorośli będą miło spędzać czas i zadbają o kondycję fizyczną. Cieszy więc fakt, że przedsięwzięcie zostało sfinalizowane.

Zadanie „Zaprojektowanie i wykonanie parku linowego przy ul. Sportowej w Kaliszu” zrealizowała firma Gatowalls Sp. z o.o. z siedziba w Toruniu, za kwotę  440.000,00 zł brutto.

W nowym miejscu rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie. Powstały trasy o różnym stopniu trudności: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie  47 przeszkód linowych.

Mam nadzieję,  że kaliszanie oraz goście chętnie skorzystają z kolejnego rekreacyjnego obiektu na terenie miasta. Zapraszamy do parku linowego w pięknym otoczeniu Parku Miejskiego - zachęca Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza.

Trasa przeznaczona dla dzieci i młodzieży składa się z 18 przeszkód. Trasa o średnim stopniu trudności (trasa standard) z 26 przeszkodami, przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych. Trasa tyrolkowa  jest częścią Trasy Standard, lecz można ją wykorzystać jako odrębną trasę. Natomiast szkoleniowa - z podestami zawiera 2 przeszkody.

Do najciekawszych przeszkód na trasie można zaliczyć: przejście po siatce w kształcie pająka, bujające się podesty w kształcie litery H, przejazd na sankach, trawers po zawieszonej ściance wspinaczkowej, przejście po pionowo wiszących palach, między wiszącymi belkami i stalowymi obręczami.

Każda trasa wyposażona jest w innowacyjny system asekuracji ciągłej -  Vert Vertige Innovation, który uniemożliwia odpięcie się sprzętu. Dzięki niemu z parku mogą korzystać także dzieci poniżej 8. roku życia, co w przypadku standardowej asekuracji wiązało się ze ścisłym nadzorem instruktora.

Klient każdorazowo otrzymuje profesjonalny sprzęt do asekuracji indywidualnej (lonżę pojedynczą z jednym hakiem do asekuracji, lonżę z jednym automatycznym karabinkiem i bloczkiem trak, uprząż i kask). Zostaje on przeszkolony z podstaw obsługi,  następnie wiedza uczestnika zostaje sprawdzona na trasie szkoleniowej. Po akceptacji przez obsługę klient może korzystać z tras parku.

Park linowy otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00 - 20.00 oraz w soboty i niedziele, w godz. 10.00 - 20.00.

Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych informacje na temat otwarcia parku będą zamieszczane na profilu https://www.facebook.com/parklinowykalisz/

Obiekt obsługuje Szkoła Żeglarstwa MORKA.

Cennik:
trasa dziecięca - 10 zł,
trasa wysoka + tyrolka - 25 zł,
tyrolka/sama - 15 zł.

Tekst: Anna Błaszczyk
Zdjęcia: Katarzyna Ciupek

Wszelkie prawa zastrzeżone przez UM Kalisz.
Design by: coldcity